Singapur usiluje, aby v zemi do roku 2050 jezdilo 50 % elektromobilů

Singapur se zaměřuje na využití elektrických vozidel, čímž chce výrazně snížit emise v zemi. Městský stát v jihovýchodní Asii by mohl dosáhnout svého cíle, aby 50 % automobilů v zemi bylo na elektrický pohon, do roku 2050. Ale musí nastavit správnou politiku.

Tento cíl by mohl snížit emise skleníkových plynů o 20 až 30 %. Singapur se zavázal, že sníží intenzitu emisí skleníkových plynů oproti roku 2005 do roku 2030 o 36 %. Elektrifikace by měla začít u taxi služeb a veřejných autobusů, protože taxíky mají nejvíce najetých kilometrů na vozidlo a autobusy vypouštění největší množství emisí oxidu na vozidlo. Je důležité integrovat obnovitelné zdroje do projektu.

electric-car-1458836_1280

Singapur chce zlepšit životní prostředí zavedením elektromobilů. Zdroj: Pixabay

Země zahajuje program pro rozšíření elektrických vozidel začátkem roku 2017, přičemž plánuje zavedení 125 elektromobilů a 250 dobíjecích stanic. Program vyvíjí a provozuje BlueSG, dceřiná společnost francouzské firmy Bolloré Group. V roce 2020 by mělo v zemi jezdit 1 000 elektromobilů a mělo by být k dispozici celkem 500 stanic a 2 000 nabíjecích bodů.

 „Budeme podporovat používání vozidel, která jsou šetrnější k životnímu prostředí, včetně elektrických automobilů,“ uvedl ministr dopravy Khaw Boon Wan v Evropském parlamentu v loni v květnu.

Zdroj:Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru