Dnes vyšlo 15 článků

Šílenství „Pokémon GO“ nezná meze. Majitel nabarvil svého psa na žluto, aby vypadal jako Pikachu

Posedlost fenomenální mobilní hrou Pokémon GO zašla příliš daleko, protože kvůli ní umírají domácí mazlíčci, jejichž majitelé z nich chtějí vytvořit napodobeninu žlutého digitálního zvířátka – Pikachu.

V minulém měsíci byla vydaná hra Pokémon GO, přičemž nikdo nepředpovídal, že bude tak úspěšná. Bohužel, někteří lidé jsou natolik posedlí, že dokážou přebarvit svého psa, aby vypadal jako Pikachu.

pikachu

Zdroj: Mashable

Video malého pejska, pro kterého bylo přebarvení utrpení, obletělo celý svět a vyvolalo nemalé diskuze na sociálních sítích Facebook a Twitter. Za tímto incidentem stojí mladík Elihudi Urassa z Brightonu ve Velké Británii. Video získalo miliony zhlédnutí a tisíce sdílení a komentářů.

Video vyvolalo intenzivní diskuzi o tom, zda se jedná o týrání zvířat. Server Mashable se rozhodl kontaktovat britskou psí charitu Dog Trust, která poslala následující prohlášení:

„Dog Trust, největší psí charita ve Spojeném království, je znepokojena trendem barevného umírajícího pejska. A žádá každého, kdo zvažuje, že by něco podobného udělal, aby použil netoxické barvivo, které by nezpůsobovalo zdravotní potíže zvířeti. Vyzíváme majitele psů, aby si uvědomili, že pes je pro život a že by měli své mazlíčky hýčkat. Pevně věříme, že zvíře není módním doplňkem.“

Zdroj: Mashable

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru