Dnes vyšlo 15 článků

Gjon Perdedaj – síla českých médií, ukázka české solidarity a neschopnosti státních úředníků

Dvaadvacetiletý pražský kuchař Gjona Perdedaje, jenž pochází z Kosova, se v roce 2000 zastal stařenky, kterou chtěl oloupit neznámý pachatel.

Zloděj vytasil na Gioniho Perdedaje nůž a přeťal mu krční tepnu. Dvaadvacetiletý kuchař upadl na řadu měsíců do kómatu. Ochrnula mu část těla a řečová centra. Nyní je mu čtyřiatřicet let, chodí o francouzské holi a jen s velkým úsilím dokáže vyslovit “ano” a “ne”. Nemůže ani psát. Lupiče, který se ho pokusil zavraždit, policie nikdy nedopadla. Ta smutnější část příběhu však teprve začíná.

Gjon Perdedaj zůstal bez pomoci

Po úrazu je Gjon Perdedaj plně invalidní. Ovšem na invalidní důchod podle úřadů nemá nárok. Je totiž občanem Kosova a v České republice pracoval jen 3 roky a 45 dní. Nakonec mu český stát invalidní důchod přiznal v roce 2012 – ne však zpětně. Pokud byste čekali, že se snad český úředníček slituje nad tímto mužem a přizná mu důchod zpětně, čekáte marně. Naopak – na zdravotním a sociálním pojištění díky tomu dluží přes 190 000 Kč. Ale protože se tohoto případu chytla média a jeden právník z Karlových Varů, který zřídil pro Gjona Perdedaje transparentní účet, vzedmula se v českém lidu neskutečná vlna solidarity.

Transparentní účet pro Gjona Perdedaje

Jen za poslední dva dny přistálo na účtě Gjona Perdedaje téměř 200 000 Kč.

Pokud i vy chcete přispět, máte šanci odvděčit se někomu, kdo neváhal riskovat vlastní život. Jestliže chcete Gionimu Perdedajovi pomoci, můžete mu poslat peníze na účet: 2500353696/2010.

I za náš web Objevit.cz tam nějaká ta tisícovka přistane.

Aktuální stav transparentního účtu Gjona Perdedaje najdete na adrese:

https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2500353696

 

Celý příběh naleznete na adrese: https://zpravy.idnes.cz/gioni-perdedaj-zachranil-zene-zivot-je-z-nej-zadluzeny-invalida-psh-/domaci.aspx?c=A121221_150320_vary-zpravy_slv

https://zpravy.idnes.cz/lide-mohou-pomoci-gionimu-perdedajovi-ktery-zachranil-prepadenou-zenu-1m9-/domaci.aspx?c=A130123_1880285_vary-zpravy_slv

Komentáře

Nahoru