Šikanovali ji kvůli jejím vousům, ona se rozhodla ukázat světu, jak vypadá skutečná krása

Když jí bylo jedenáct, měla si jen hrát, užívat si svého dětství a hlavně v klidu dospívat.  Malá Harnaam však dospěla příliš rychle, aspoň co se týče pubescentních znaků dospívání. Bohužel to neznamená, že by jí v 11 narostla velká prsa. Harnaam místo toho narostly vousy.

Dnes je Harnaam Kaur 23 let, žije ve Velké Británii a pracuje jako pedagogická asistentka. Od svého dětství trpí syndromem polycystických ovarií, který představuje onemocnění jejích vaječníků. Jedním ze symptomů této nemoci je větší výskyt mužských hormonů.

Harnaam začaly růst vousy v dospívání, což s sebou přineslo ještě další problémy a nepříjemnosti. Přestože se dívka začala holit a snažila se, aby s ní všichni vyházeli, ostatní děti se jí škodolibě smály a tyto posměšky a urážky ji dovedly až k pokusu o sebevraždu.

d273cfa6d97ec3ea3b49432c0e072531

V 16 letech byla Kaur pokřtěna jako Sikh, a tak v souladu se svým náboženstvím musela nechat vousy růst. A postupně začala bojovat za skutečnou krásu ženského těla a za pravý význam pojmu „ženskost“.
Kaur nesouhlasí s trendem dnešní doby a nátlakem společnosti. V dnešní době jsou totiž ženy tlakem společnosti nuceny dodržovat trend hladkých těl zbavených veškerých chloupků a odbarvených vlasů či vytrhaného obočí. Kam se vytratila skutečná přirozená ženskost?

Kaur se prvně musela se svým „handicapem“ naučit žít, posléze si však uvědomila, že nejdůležitější je uvědomit si, jak vypadáme a smířit se se svým tělem. Jakmile se se sebou smíříme, budeme vyrovnaní a naše krása z nás bude vyzařovat. Jakmile se Kaur se svým zjevem smířila, začala své vousy považovat za neodmyslitelnou součást svého těla, díky které se cítí být více sexy.

33428803e4ca98a0f3b684ba599a2aed

Boj proti nátlaku společnosti je v dnešní době velmi potřeba. Společnost nemůže neustále dodržovat šílené trendy, kterými si mnohé dívky a ženy ubližují. Bohužel i Kaur přiznává, že se jí lidé smějí nebo na ni neustále hledí. Sama se už setkala i s výhružkami smrtí.

Kaur odvážně ukazuje světu, že můžeme milovat sami sebe takové, jací jsme, a doufá, že její příběh bude inspirací pro mnoho dalších lidí.

„To jsem prostě já,“ řekla.
Zdroj: www.policymic.com/articles/82737/woman-gets-bullied-for-her-beard-so-she-shows-the-world-what-real-beauty-looks-like

 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru