Dnes vyšlo 15 článků

Signal: Aplikace pro komunikaci, která vyniká svým zaměřením na bezpečnost

Když se podíváte do svého chytrého telefonu, jistě budete souhlasit, že v něm máte nainstalovaných spoustu aplikací. Mezi ně patří například Facebook Messenger, Snapchat a další. Jednou z nejoblíbenějších a nejvýznamnějších se však letos stala aplikace Signal, která umožňuje bezpečnou komunikaci.

cyber-security-2765707_640

Signal je aplikace pro bezplatnou šifrovanou komunikaci. Oproti konkurenci vyniká právě svým zaměřením na bezpečnost uživatelů. Signal je zkrátka aplikace, která umožňuje chatovat s ostatními s tím, že zprávy jsou šifrované a vaše data jsou v maximálním bezpečí.

Šifrování není zajištěno pouze při přenosu zpráv. Signal používá tzv. end to end šifrování, tedy šifrování mezi oběma komunikujícími stranami. Aplikace navíc využívá vlastní protokol. Kromě textové komunikace Signal umožňuje i volání. Zprávy je možné zálohovat, umožňuje také export a import zpráv. Pro komunikaci je také možné vytvořit skupinu více zúčastněných osob. Kromě mobilní aplikace pro systémy Android a iOS navíc můžete využívat desktopovou verzi na počítači.

zdroj/foto: mashable, pixabay

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru