Dnes vyšlo 15 článků

Sicílie láká turisty: proplacení poloviny ceny letenky, třetí noc v hotelu zdarma, bezplatné vstupy do památek

Sicílie láká turisty: proplacení poloviny ceny letenky, třetí noc v hotelu zdarma, bezplatné vstupy do památek

Koronavirová pandemie, která postihla celý svět bude mít nedozírné následky na cestovní ruch. Přímořské evropské země měly závislou ekonomiku na cestování a stále mají. Nynější situace pro ně znamená velkou krizi, kterou nějakým způsobem musí překonat. Vy cestovat a užít si dovolenou u moře chce každý, nicméně tento rok to bude poněkud komplikované. Zavřené hranice a koronavirová opatření jsou proti zasloužené letní dovolené. 

Mnohem větší problém, než máme my vnitrozemci s absencí dovolené, mají ekonomicky závislé země na cestovním ruchu. Jejich zisk závisí na otevření hranic, ale stejně neusínají na vavřínech. Kdyby se náhodou ještě letos hranice otevřeli, mají záchranný plán, jak nalákat turisty právě k sobě a podpořit svou ekonomiku. Řeč je o Sicílii, která celoročně lační po turistech. Sicílie přichází se skvělým plánem, který na dovolenou naláká možná i vás.

Co byste řekli na proplacení poloviny ceny letenky na Sicílii? Nebo na každou třetí noc v hotelu zdarma? Nebo na vstupy zdarma do muzeí, historických památek a galerií? Tyto všechny benefity jsou součástí dovolené na Sicílii. Pro stát je zisk z cestovního ruchu stěžejní, a tak se jej rozhodla podpořit. Na tyto výhody pro turisty věnuje ze státního rozpočtu 50 milionů eur, v přepočtu 1,3 miliardy korun.

Snímek obrazovky 2020-05-06 v 9.19.06

V praxi bude „záchranná mise“ probíhat tak, že se turistickém webu Sicílie bude umístěno 400 tisíc voucherů schválených Manliem Messinou (ministra turismu). Vouchery pak Sicílie turistům proplatí.

Dovolená na Sicílii pak bude stát o téměř polovinu méně. Nicméně počítá se s tím, že o to více budou turisté utrácet za ostatní služby. Jak celá situace dopadne je ve hvězdách, ale musíme uznat, že tahle nabídka dovolené nezní špatně.

 

Zdroj,foto: visitsicily.info

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru