Dnes vyšlo 15 článků

Shubham Banerjee: 13-letý CEO společnosti a tvůrce tiskárny na Brailovo písmo z Lega

Shubham Banerjee je již ve svých 13ti letech CEO společnosti Braigo Labs, která se zabývá výrobou tiskáren pro Braillovo písmo. Zajímavé je, že ještě před rokem neměl Shubham vůbec ponětí, co vlastně Braillovo písmo je.

Vše začalo letákem

Celé to začalo tehdy, když na ulici spatřil leták pro zrakově postižené. Začal se pak o tuto oblast zajímat a přemýšlet nad tím, jak vlastně tito lidé mohou číst. Jako snad každé dítě se zeptal svých rodičů. Ti mu však řekli, ať si odpověď vygooglí.

Při hledání své odpovědi na internetu zjistil, že výroba tiskárny Braillového písma je velice nákladná a sahá až ke 2000 dolarů. Když jsem zjistil, jak jsou náklady na výrobu jedné tiskárny vysoké, byl jsem doslova v šoku. Chtěl jsem pomoci zrakově postiženým lidem, ale doma jsem měl pouze sadu Lego Robotics. A tak jsem to zkusil, říká Shubham.

Vlastní tiskárna z Lega

Shubham se tedy rozhodl zkusit postavit vlastní tiskárnu. Ta první byla sestavena z bloků sady Lego Mindstorms EV3 a Home Depot. K velkému překvapení již tato tiskárna fungovala celkem dobře. Tímto počinem si mladý génius získal velké uznání. Stal se vítězem na TechAwards 2014 a byl pozván na událost mladých podnikatelů a inovátorů Maker Faire v Bílém Domě.

screen_shot_2014-11-08_at_1.20.09_pm

Shubhamova tiskárna

Shubhamovi přislíbila investici společnost Intel

Shubham věří, že svým počinem může vyřešit problém s vysokými náklady na výrobu tiskáren pro Braillovo písmo. Podle něj by mohla stát méně než 500 dolarů. Jeho tiskárna Braigo dokonce zaujala společnost Intel, která přislíbila investici do Shubhamovy společnosti Braigo Labs (název vznikl sloučením slov Braille a Lego). Minulý týden byla tato investice oficiálně ohlášena na události Intel Capital Global Summit.

Pomocí této investice plánuje Braigo Labs sestavit nový prototyp tiskárny, která se bude více podobat těm dnes dostupným na trhu.

zdroj: startitup

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru