Sharp představil smartphone s displejem bez rámečku

Ať si zarytí jablíčkáři říkají, co chtějí, ale Apple v posledním modelu nepředstavil prakticky nic ohromně nového. Inovace mezitím přichází od méně známých výrobců. V poslední době se pochlapil třeba Sharp.

Sharp představil telefon Corner R, který má displej přes celou šířku, bez rámečků.

U telefonu si můžete všimnout zaoblených hran, s nimiž přišel také Samsung u svých telefonů Galaxy Edge. Výsledkem je, že když smartphone držíte v ruce, vypadá to, jako byste drželi pouze displej.

sharp-1

Corner R

Corner R je bohužel pouze koncept a neexistují žádné informace o tom, zda by se někdy vůbec mohl dostat k reálným zákazníkům.

Sharp se opakuje

Podobnou snahu Sharpu si možná pamatujete z roku 2014. Tehdy se prodával Aquos Crystal, pětipalcový telefon s Androidem připomínající výše ukázaný Corner R. Bohužel nebyl na trhu příliš úspěšný. Přemýšlí Sharp o tom, že v dnešní době bychom takový telefon přijali lépe?

sharp2

Problém představují dotyky na hranách

Je tu ovšem ještě jeden docela výrazný problém. Jak se Sharp vypořádá s náhodným kontaktem ruky s displejem při držení telefonu v ruce? V případě, že by se tohle podařilo vyřešit (například pomocí softwaru, který tyto falešné dotyky rozpozná), Sharp by mohl bezrámové displeje integrovat nejen do telefonů.

Zdroj: The Verge

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru