Dnes vyšlo 15 článků

Seznamte se, Valkyrie, super elegantní a nejrychlejší soukromé letadlo

Kobalt je soukromý výrobce letadel, který představil už 2 modely elegantních letadel. Jedná se o plně certifikované CO50 Valkyrie a jeho experimentální verzi Valkyrie – X. Od dnešního dne je na obě verze zahájena předobjednávka, takže pokud máte dostatek financí a líbí se vám, neváhejte.

Valkyrie je super elegantní letadlo, které bylo postaveno především pro rychlost. Ve své třídě je tento typ letadla tím nejrychlejším, a to vše díky samostatným pístovým motorům, které umožní cestovat rychlostí až 260 uzlů, na rozdíl od typických 242 uzlů. Podle společnosti Cobalt, je tento typ letadla mnohem bezpečnější než řada soukromých letadel.

cobalt-50-03

Letadla Valkyrie mají oproti klasickým stíhačkám vlastní odstíny barev

Klasické stíhačky jsou inspirovány designem s čistými liniemi a prémiovými povrchovými úpravami. Valkyrie přichází v řadě vlastních odstínů, včetně tmavší barvy, jako je například hluboká černá, kterou můžete vidět na obrázku.

smaoqyq4zu9bacaqfffke3w3dm94f1znkqflgk1uhji_nfuonjpkcoklo6dc__lxkd2dkfsklamdx79bvgiffotdduzpj5sjif7kmkbow-jkxd7tzaxhieaxixahv_0wc

V letadle je také dostatek úložného prostoru

Interiér je tvořen koženou sedací soupravou, která je ručně šitá bývalým řemeslníkem Hermes. Uvnitř také najdete jednoduchý on / off přepínač palubní desky. Co se týče prostoru, toho je tam taky dostatek. Do letadla se vám vlezou například golfové tašky, lyže nebo kufry se zlatými pruty. Určitě už jste si také všimli velkého plexiskla. Valkyrie nabízí působivý 320° výhled.

Jediným rozdílem obou letadel je cena. Valkyrie-X bude k dostání za 595 000 dolarů, což je v přepočtu zhruba 15 milionů korun. Předobjednávky na CO50 Valkyrie začíná na 699 000 dolarů, což je necelých 18 milionů korun a bude k dostání v létě 2017..

qe4ivsfh40e7r-49od3lzwpukhguixysxofrytrn6zipi9k4kahdgm3j4uec8yntnvwha6h6ybexnkurr6g87acteja7i8_akxwxptyfvcnynlb_lvrbkmlxryos6tm88Zdroj: Techcrunch

Komentáře

Nahoru