Dnes vyšlo 15 článků

Seznamte se. Toto je „úspěšný“ YouTuber a motivátor Jan Plavec

V prvním měsíci letošního roku se hitem české YouTube a Instagram scény stal Jan Plavec, který už před šesti lety zkoušel rozjet svou pěveckou kariéru jako John Swimmer (pro neangličtináře dodáme, že to v překladu znamená „Jan Plavec“). Ale neúspěšně. A pravděpodobně doufá, že jako YouTuber a motivátor bude úspěšnější.

Jan Plavec se snaží motivovat k úspěchu, přičemž natáčí různá motivační videa, ve kterých sám sebe vychvaluje. Jan si o sobě myslí, že je úspěšný, dokonalý, úžasný, a snaží se tento názor vnutit také ostatním. Dokonce je tak smělý, že se pokouší ostatní lidi naučit, jak být také tak dokonalý jako on.

youtuber

Zdroj: YouTube

Samozřejmě, pokud by měl odpovídající kvalifikaci, dlouholeté životní zkušenosti a řečnické dovednosti, stal by se jedním z těch úspěšných motivátorů. Ale pokud se dostanete k jeho videím, uvědomíte si, že je spíš něco jako David Kirš. S telefonem u ucha mu to sluší, ale co vůbec tento mladík dělá? Jak si vydělal na Bentley? O tom už nemluví, a proto není zřejmé, zda chápe správně termín „úspěch“.

Jeho kanál na YouTube, který si založil už v roce 2010, má téměř dva tisíce odběratelů a přes 514 tisíc zhlédnutí. Celkem úctyhodné číslo na to, že svým vystupováním dokáže diváka unudit. Jestliže je tak movitý a úspěšný, jak říká, mohl by investovat například do kurzu rétoriky či lepšího vybavení. Působí totiž jako puberťák, který se rozhodl stát YouTube hvězdou.

„Jan Plavec je úspěšný podnikatel, progresivní motivační kouč a především zakladatel a CEO nejpokrokovější společnosti v tomto oboru v České republice a na Slovensku Chuť Růst. Je známý především pro své progresivní názory, své obchodní schopnosti a také pro své fungující know-how, které sdílí s desítkami tisíc lidí. Jeho životním posláním je pomoci maximálnímu možnému počtu lidi na celém světě uspět. Specializuje se především na online marketing, branding a prodej. Také se zajímá o investování do nemovitostí a start-upů a spolupodílí se ještě na pár dalších projektech,“ zní jeho popis na YouTube.

Internet si z mladého podnikatele dělá legraci, ale on si z haterů nic nedělá, o čemž svědčí i jeho citát, že hateři potvrzují jeho úspěch.

Koupení fans na Instagramu

Na Instagramu to vypadá dost podobně. Na profilu (@janplavec) neuvidíte žádné extra zajímavé fotky, téměř na všech je buď u drahého auta, nebo s telefonem u hlavy (někdy i kombinace) a má na sobě oblek. Počet lajků sice napovídá, že by Jan Plavec měl být známou osobou, jejíž rady dychtivě hltají tisíce fanoušků, ale skutečnost bude nejspíš jiná. O tom, jak levně se dají pořídit fanoušci na Instagramu, už toho bylo napsáno mnoho. A vzhledem k záplavě drahých aut už asi těch pár stovek dolarů nebude hrát pro Jana Plavce žádnou roli. 15 000 followerů a 155 lajků na jeden příspěvek? To prostě nevypadá moc reálně.

Některé z jeho motivačních citátů jsou trochu na pováženou:

nedosel_jsem

Skoro jakoby to připomínalo:

hodne-budes

Mimochodem Mercedesy, Ferrari a BMW uvidíte spíš na Instagramu. Na svém facebookovém profilu má fotku Škody Citigo a říká jí láskyplně „kočička“. Ale abychom byli spravedliví, uznáváme, že jde o fotku starou asi dva roky a měsíc. Od té doby se už evidentně vypracoval.

kocicka

Vydělává na motivaci jiných

Nikde se nezmiňuje, jak vlastně přišel k současnému majetku, zato nezapomíná vysvětlovat, jak moc ho baví motivovat ostatní. Je do toho až tak zapálený, že na www.chutrust.cz připravil e-booky, trička, nálepky a náramky, a dokonce si můžete zaplatit 30minutový Skype hovor s ním či osobní schůzku!

chut_rust

Přemýšlíme v redakci o tom, že bychom něco investovali, protože slyšet ho na vlastní uši by bylo nepochybně zajímavé.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru