Dnes vyšlo 15 článků

Seznamte se s YouTube milionáři: Nejlépe placené YouTube hvězdy roku 2015

Video portál YouTube vznikl v roce 2005 a za dobu své existence si prošel mnoha změnami. Zplodil novou generaci internetových celebrit, které si nyní prostřednictvím YouTube vydělávají nemalé peníze. Kdo je na YouTube nejlépe placený?

Žebříček nejlépe placených hvězd na YouTube sestavil prestižní časopis Forbes. Vycházel z jejich nezdaněných příjmů, přičemž jejich příjmy jsou především z reklam a sponzorovaných videí.

8. Rosanna Pansino / Roman Atwood / Lilly Singh

O osmé místo se dělí Rosanna Pansino, Roman Atwood a Lilly Singh.

Rosanna Pansino

Příjem: 2,5 milionů dolarů (62,5 milionů korun)

Mladá slečna Rosanna Pansino si založila YouTube kanál zaměřený na pečení. Kanál se jmenuje Nerdy Nummies (Nerdovské popečeníčko) a autorka každému videu vtiskne punc nerdovosti. Mezi její výtvory spadá například „Pi Pie Pops“ či „Princess Peach Cobbler“.

08 nerdy

Rosanna Pansino a její Pi Pie Pops

Roman Atwood

Příjem: 2,5 milionů dolarů (62,5 milionů korun)

Na osmém místě se objevil také Roman Atwood, který je známý jako nejděsivější šprýmař. Například předstíral, že zabil své vlastní dítě a natočil reakci své přítelkyně.

Lilly Singh

Příjem: 2,5 milionů dolarů (62,5 milionů korun)

Lilly Singh je Kanaďanka, která natáčí vše od komediálních videí až po hudební videoklipy. Na YouTube má nejpopulárnější holčičí kanál, kde se dají zhlédnout více i méně vtipná videa.

lilly

Superžena Lilly Singh

7. Michelle Phan

Příjem: 3 miliony dolarů (75 milionů korun)

Michelle Phan je 27 letá YouTuberka, která má více než 7,5 milionů odběratelů. Natáčí vlastní videa, ve kterých dává tipy na líčení. Také můžete zhlédnout tutoriály na úpravu vlasů. Dozvíte se, jak začít znovu po rozchodu či co má Michelle ve své tašce.

michelle

Michelle Phan si vydělala 3 miliony dolarů

6. KSI

Příjem: 4,5 milionů dolarů (112,5 milionů korun)

Dvaadvacetiletý Brit Olajide Olatunji na YouTube vystupuje pod přezdívkou KSI. Mladý Brit jako teenager strávil spoustu chvilek s herní sérií FIFA. Před šesti lety se rozhodl založit YouTube kanál a podělit se se světem o své zážitky. Fotbal ho jednoznačně baví.

ksi

KSI

5. Rhett & Link

Příjem: 4,5 milionů dolarů (112,5 milionů korun)

Američané Rhett McLaughlin a Charles Lincoln Neal III jsou trochu starší generací YouTube. Mají 38 a 37 let. Jejich humor se však perfektně trefil do vkusu internetové komunity. Jsou známí tím, že parodují skutečné reklamy.

rhett a link

Rhett & Link

4. Lindsey Stirling

Příjem: 6 milionů dolarů (150 milionů korun)

Americká houslistka Lindsey Stirling se nedokázala prosadit ve světě hudby a v roce 2007 s ní velká zahraniční společnost nepodepsala smlouvu, a proto se rozhodla založit vlastní YouTube kanál. Proslavila se tím, že ztvárnila hiphopové skladby pomocí houslí. Houslistka se objevila také v americké talentové show, kde se proslavila jako hiphopová houslistka.

3. The Fine Brothers

Příjem: 8,5 milionů dolarů (212,5 milionů korun)

Benny a Rafi jsou dva online producenti, spisovatelé a režiséři. Proslavili se především se svou sérií videí „React“, ve kterých lidé reagují na jejich dotazy. Sponzorují je Ford a Comedy Central. Mají přes 13 milionů odběratelů a na 3,5 miliardy zhlédnutí.

2. Smosh

Příjem: 8,5 milionů dolarů (212,5 milionů korun)

Smosh je komediální duo složené ze dvou veteránů – Ian Hecox a Anthony Padilla. Dvojice se proslavila především svými popkulturními parodiemi a videoherními vtípky. Mají přes 21 milionů odběratelů.

1. PewDiePie

Příjem: 12 milionů dolarů (300 milionů korun)

Felix Arvid Ulf Kjellberg je švédský komentátor videoher, který za poslední rok na YouTube dominoval. Ve světě YouTube je známý pod přezdívkou PewDiePie. Videa ukazují hraní různých videoher a v pravém horním rohu se ukazuje jeho reakce na to, co se děje. Má již 40 milionů odběratelů a jeho videa mají přes 10 miliard zhlédnutí.

Zdroj / Foto: Business Insider

Komentáře

Nahoru