Dnes vyšlo 15 článků

Seznamte se s novým Surface Pro od Microsoftu, výdrž baterie je až 13 hodin

Microsoft na mediální události v Šanghaji představil zbrusu nový Surface Pro, který by podle tradičního číslování nesl číslo pět. Nicméně redmondská společnost se rozhodla upustit od číselného označení, a tak se nově představená generace jmenuje pouze Surface Pro. Jedná se o notebook-tablet běžící na operačním systému Windows 10. Ve srovnání se svým předchůdcem – Surface Pro 4 – se chlubí o padesát procent lepší výdrží baterie, a tak na zařízení můžete na jedno nabití pracovat až 13,5 hodiny. A také přináší podporu LTE.

Pátá generace Surface Pro disponuje procesory Intel Kaby Lake, přičemž základní varianta má Intel Core m3. Další dvě verze mají Intel Core i5 a Intel Core i7. Provedení s Intel Core m3 a Intel Core i5 má pasivní chlazení, zatímco s Intel Core i7 má ventilátory. Zařízení s 12,3 palcovou obrazovkou je tlusté pouhých 8,5 milimetru. Hmotnost je pouhých 770 gramů.

Zdroj: Microsoft

Zdroj: Microsoft

Microsoft při představení nového Surface Pro podotkl, že jeho výkon je 2,5krát vyšší než dva roky starý model Surface Pro 3. Dále výrobce zlepšil výklopný stojánek, který lze nově vyklopit do úhlu až 165 stupňů. V neposlední řadě našlapaný přístroj nabízí USB 3.0, Mini DisplayPort, 3,5mm jack a napájecí konektor Surface Connect.

Určitě nesmíme opomenout možnost ovládání pomocí pera Surface Pen, které dokáže rozpoznat až 4 096 úrovní přítlaků a sklon přítlaku.

Surface Pro s Intel Core m3, 128GB SSD a 4GB RAM se bude prodávat za 799 dolarů. Dále se ceny liší v závislosti na procesoru, paměti RAM a kapacitě úložného prostoru. Pokud chcete opravdovou střelu s Intel Core i7, úložištěm o velikosti 1 TB a pamětí RAM o velikosti 16 GB, potom za něj zaplatíte 2 699 dolarů.

Zdroj: Microsoft

Zdroj: Microsoft

Zdroj: Microsoft

Zdroj: Microsoft

Zdroj: Microsoft

Zdroj: Microsoft

Zdroj: Microsoft

Zdroj: Microsoft

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru