Dnes vyšlo 15 článků

Seznamte se s generální ředitelkou Booking.com

Seznamte se s generální ředitelkou Booking.com

Nenosí moc make-up a nosí obyčejné černé tričko a kalhoty. Je inspirativní a srdečná. Gillian Tans, je prezidentkou a generální ředitelkou online cestovní platformy Booking.com, patří mezi nejvýše placené generální ředitele na světě s čistým příjmem 40 milionů dolarů.

„Mezera se pro ženy ve vedoucích funkcích se ve skutečnosti rozšiřuje a nezužuje. Vyžaduje to velkou pozornost. Obecně vidíme v technických rolích více mužů než žen.“ Gillian je výjimkou. Poté, co vystudovala School Middleburg v Haagu a působila jako ředitelka prodeje na Golden Tulip Hotels, nastoupila v roce 2002 do Booking.com. Za posledních 16 let působila na různých pozicích na Booking.com v globálním prodeji, operacích, IT, obsah a péče o zákazníky. V roce 2011 byla Gillian jmenována hlavní provozní ředitelkou společnosti Booking.com a v roce 2016 byla jmenována generální ředitelkou. Pod vedením Gillian společnost Booking.com vyrostla z malého holandského startupu a stala se světovým lídrem v oblasti cestovního ruchu a cestovního ruchu, a prosadila se ve více než 224 zemích.

Čtyřicetiletá matka přispěla k tomu, aby se do technických rolí zapojilo více žen, a v tomto ohledu vedla v Booking.com několik iniciativ. Ve snaze posílit příležitosti pro ženy v technologii nabízí Booking.com stipendia ve výši 500 000 EUR. A to na studium počítačové vědy, strojírenství, technologie a matematiky. Booking.com v tomto ohledu spolupracuje s institucemi jako Cornell University, Indian Institute of Science (IISc), Bangalore, Oxford University a Delft University of Technology v Nizozemsku.

Gillian je pevně přesvědčena, že sociální a ekonomická změna je řízena technologiemi, a pokud jsou ženy i nadále nedostatečně zastoupeny v technických rolích, může to vytvořit větší sociální rozdíly a vést ke vzniku stereotypů na základě pohlaví. „Jedná se o skutečný problém a všichni bychom se měli obávat budoucnosti. To je důvod, proč je na pořadu jednání pro Booking.com, kde máme 20 procent žen v technických rolích, což je podle mého pravděpodobně více než mnoho jiných společností. Každoročně se nám to daří zvyšovat, ale vyžaduje to spoustu úsilí. “říká.

V nedávném průzkumu zjistila společnost Booking.com, že ženy stále vnímají své pohlaví jako škodlivé pro pokračování v kariéře v oblasti techniky.

Zdroj, foto: booking.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru