Dnes vyšlo 15 článků

Seznam spustil Mapy.cz pro mobilní telefony a sklízí chválu. Česko bude i offline

Seznam spustil Mapy.cz pro mobilní telefony a sklízí chválu. Česko bude i offline

Seznam splnil své sliby a konečně uvedl nové mobilní aplikace pro službu Mapy.cz. Novinky, které Seznam udělal, jsou poměrně zásadní a mnohým z nás se budou v létě velice hodit. Aplikace totiž umožňuje, abyste si do mobilu stáhli kompletní mapu České republiky včetně vrstevnic a turistických značek k použití offline.

Kromě toho, že ušetříte datové přenosy, budete mít tak kompletní mapu k dispozici i na nejopuštěnějších místech republiky, kam nedosáhne připojení ani signál. Další vychytávkou je funkce, která vás seznámí se zajímavými místy v nejbližším okolí.

Zásadní změny: jednodušší UI a chybí nastavení

Aplikace pro Mapy.cz prošla zásadními změnami: uživatelské rozhraní je jednodušší, zmizely veškeré možnosti nastavení a ke všem funkcím mají uživatelé přístup přes tlačítka na hlavní obrazovce. Po otevření aplikace se okamžitě ocitnete na mapě místo prostředí pro vyhledávání míst v okolí.

Seznam.cz spustil mobilní aplikaci Mapy.cz

Mobilní aplikace Mapy.cz od Seznamu zatím sklízí chválu

Hned po načtení vás nová aplikace požádá, abyste si stáhli kompletní mapu České republiky. Soubor bude mít asi 350 MB a stahovat si jej nemusíte, ale velmi se to doporučuje, protože načítání map pak bude bleskurychlé. Offline mapy republiky jsou asi nejpopulárnější vychytávkou: pokrývají města, vesnice i zcela neobydlené oblasti.

Mapa nabízí širokou škálu bodů ze své bohaté databáze, která je nyní rozšířena i o turisticky zajímavá místa v okolí. Těch je zatím 5000, což není mnoho, ale na pár výletů to postačí. Aplikace si bere informace ze služby Firmy.cz a pro vyhledávání podniků je tak použitelnější než nová česká mutace sítě Yelp.cz. Nenabízí sice automobilovou navigaci, ale trochu to vynahrazuje aspoň plánováním tras pro pěší přesun, kolo nebo automobil.

Aplikace je zatím dostupná pro iOS a Android. Verze pro Windows Phone by měla být k dispozici v nejbližší době.

Zdroje:

https://goo.gl/4fOPz

https://tech.ihned.cz/c1-60280860-nova-aplikace-mapy-cz-nabizi-offline-mapu-ceske-republiky

https://diit.cz/clanek/seznamcz-vydal-offline-mapycz-pro-android-a-ios-zaberou-350-mb

Zdroj obrázku:

https://diit.cz/clanek/seznamcz-vydal-offline-mapycz-pro-android-a-ios-zaberou-350-mb

Komentáře

Nahoru