Seznam proráží na Slovensko s obrázkovým vyhledáváním

Seznam proráží na Slovensko s obrázkovým vyhledáváním

Český Seznam spustil u našich sousedů nový obrázkový vyhledávač, protože Česko a Slovensko se údajně nesžilo s Googlem. Spouští zde proto tzv. obrázkové (screenshotové) vyhledávání.

Hlavní český fulltextový vyhledávač oznámil rozšíření k našim východním sousedům (Slovensko), kde spustil portál Seznam.sk.

Vyhledávání se nějak nemění

„U vyhledávání jsou všichni na tom stejně“ komentuje generální ředitel Seznamu, dá se říct, že říká pravdu, neboť vám vždy z vyhledávače vypadnou vámi hledaná klíčová slova (popř. slovní obraty, věty) někdy doplněné screenshotem, právě na tento způsob vyhledávání (fulltext a náhledy) se chce Seznam do budoucna specializovat.

Seznam proráží na Slovensko

Vzhled, to nejdůležitější

Použitý vzhled u slovenského vyhledávače bude spočívat především v náhledech, které budou propojeny s určitými weby. Na vyhledávání nebude nic jiného, až na vylepšený screenshotátor.

Logo slovenského Seznamu

Google a lepší mapy

Česko a Slovensko se stále ještě moc nekamarádí s Googlem, vyplývá to ze statistik (já osobně bych řekl, že kdyby nebyl Google, my redaktoři bychom nemohli nic pořádně napsat. Jen si sami spočítejte, kolikrát denně využijete globální vyhledávač Google). Seznam chce tedy nejen prorazit s novým vyhledáváním, ale chce zlepšit na Slovensku mapy.

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru