Dnes vyšlo 15 článků

Seznam dnes spustil hudební videoserver Mixér.cz

Česká přední vyhledávací společnost Seznam.cz, dnes 27. dubna spustila Mixér. Jedná se o hudební televizi, kde můžete najít mnoho hudebních klipů. Co se týče designu, ten je velmi slušivý a elegantní. V jednoduchosti je síla, a tím se Seznam opět řídil. Nikde nenajdete žádnou navigaci, nebo jiné přebytečné (podle Seznamu) menu a podobně. Seznam se chtěl předvést a zároveň chtěl docílit čistého designu webu s hudebním zaměřením, což se mu také povedlo a stránky sklízejí pochvalu za pochvalou.

Vše tkví jen a pouze v náladě samotného uživatele. Podle své nálady si mohu zvolit typ i hudby. Například se půjde někam na disco, tak jednoduše vyberu „Hudba na párty„. Není to nic složitého a má to hlavně celkově originální charakteristiku, která tu nebyla, a pokud se oblíbí tak se snadno může potvrdit, že tu i scházela. Službu bude možné také nalézt „přišpendlenou“ na hlavní straně vyhledávače Seznam.cz.

Možnosti videa, stejně jako webu Mixér všeobecně nejsou nijak složitě řešeny, spíše přichází mírně pocit kritika z nedostatečných funkcí videa, kde nemůžete obdobně, jako je tomu na Youtube sdílet. Sdílet nejde nikde a nikam. Ani ve videu, ani mimo něj – zkrátka schází například linkkovací služby, pomocí kterých by se mohlo video jednoduše sdílet. Jediné co vychízí hlavní alternativou, nahrazující sdílení je obyčejné přidávání videí do oblíbených. To může slušně přesadit i vyhledávání, s kterým na webu také nepočítejte. Místo vyhledávání hudebních videoklipů si je jednotlivá videa uložit jen a pouze do oblíbených, což by mělo uživatelům vystačit. Ti budou muset své oblíbené video skutečně raději uložit do oblíbených v případě pozitivní odezvy, protože se vdea stále mění a přibývají další nová a nová.

Se Seznamem je vázáno hodně hudebních společností, a proto se takto mohou objevovat další oblíbená zahraniční (i česká) a to vysoce úspěšná a populární videa, o které stojí všichni, kterým slovo hudba nezní nijak divně. Seznam vlastní i jeden jiný hudební web. Tím je Music.stream.cz, který byl založen společností Stream.cz, a tu vlastní společnost Seznam.

Nová služba, jakožto hudební televize Mixér bude nabušena videoklipy čítající cca, zatím, něco málo přes pár desítek tisíc. Oporu má v hudebních společnostech, mezi kterýma nechybí Universal Music, EMI, Supraphon, nebo Sony Music, kde se časem snad budou objevovat i další.

A jako třešnička na dortu nemsí chybět ani libovolná tečka. Totiž, věděli jste že Youtube už dříve disponovalo, něčím obdobným, jako je Mixér ? Největší videoserver Youtube, již mixování hudby, nebo konkrétně mixování jednotlivých videí umožňuje, prostřednictvím služby Youtube Disco.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru