Dnes vyšlo 15 článků

Seznam.cz zjišťoval, podle čeho si vybíráme smartphony

Seznam.cz zjišťoval, podle čeho si vybíráme smartphony

Podle čeho si vybíráte chytrý telefon? Podle designu, ceny, značky, funkcí? Nebo dáte na doporučení a reklamu? Právě tímto problémem se zaobíral Výzkumník vyhledávače Seznam.cz.

Výzkumník vyhledávače Seznam.cz se tentokrát zaměřil na způsob, jakým si vybíráme náš chytrý telefon. Podle zjištěných údajů vlastní chytrý telefon téměř polovina Čechů, přesněji 47 %. Většina z nás si ho dokonce pořizovala již víckrát. Zajímavé je, že napodruhé si celých 82 % uživatelů pořídí mobil se stejným operačním systémem.

Naše poprvé

Když si kupujeme chytrý telefon poprvé, rozhodujeme se hlavně podle ceny, nabídky operátora, jednoduchosti ovládání a také dle doporučení.

Podruhé

Podruhé se spíše zaměřujeme na značku, operační systém a dostupné aplikace. Operační systém je při prvním nákupu důležitý jen pro 9 % zákazníků. Je to docela logické. Uživatelé prostě nevědí, co mají očekávat.

A potřetí

Čtvrtina uživatelů ze skupiny lidí, kteří si pořizují chytrý telefon potřetí (23 % respondentů), klade důraz na platformu. Svoji roli při výběru hrají i dostupné aplikace. Důraz na ně klade 63 % respondentů.

Zajímavé je, že 16 % dotázaných dostalo svůj první chytrý telefon darem nebo v práci.

Hlavní rozhodující faktory při výběru smartphonu

Výběr smartphonu1

Hlavní rozhodující faktory při výběru smartphonu

Výběr smartphonu2

Hlavní rozhodující faktory při výběru smartphonu

1

Napodruhé sáhne po stejné mobilní platformě 82 % dotázaných. Hlavními důvody jsou spokojenost, zvyk, exkluzivita určitých služeb a aplikací a jednoduchá synchronizace.

2

Slovní cloudy naznačují, proč zůstáváme u Androidu, Apple iOS a Windows Phone

345

Co nás naopak nutí k přechodu na Android, Apple iOS a Windows Phone

6 7 8

 

Zdroj: www.mobilmania.cz/clanky/seznamcz-podle-ceho-vybirame-smartphony/sc-3-a-1326099/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=mobilmania&utm_campaign=RSSfeed

Obrázky: mobilmania.cz

 

 

 

 

 

 

 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru