Seznam.cz vylepšil svůj prohlížeč. A je dostupný i pro Windows 10 Mobile

Internetový prohlížeč Seznam.cz, který používá denně na mobilních zařízeních kolem 350 tisíc uživatelů, představuje novinky. Zatímco desktopová verze nabídne možnost překládání celých webových stránek z angličtiny do češtiny, mobilní verze poskytne novou grafickou podobu a zpravodajskou funkci. Znamená to tedy, že když při čtení nějakého článku kliknete na ikonu psa v adresním řádku, zobrazí se vám rozšiřující obsah odjinud z internetu. A potěšíme i majitele mobilních zařízení s Windows 10 Mobile, neboť prohlížeč je dostupný i pro tento mobilní systém.

„Občas na internetu zavítáme na cizojazyčné stránky. Ne každý člověk ovládá angličtinu, proto web buď opustí, nebo pracně kopíruje text, který pak vkládá do internetových překladačů. S prohlížečem od Seznam.cz tato nutnost odpadá. Pomocník pes Krasty ve vyhledávacím řádku cizí jazyk automaticky detekuje, po kliknutí stránku přeloží z angličtiny do češtiny a s ní i jakýkoliv další obsah na prohlíženém webu,“ dodává Lukáš Kovač, produktový manažer prohlížeče Seznam.cz.

prekladac

Tento překlad využijí také lidé, kteří angličtině rozumí, ale občas jim vypadne nějaké to slovíčko z hlavy. Pokud budete chtít přeložit pouze konkrétní slovíčko, větu či odstavec, stačí označit a pravým kliknutím přeložit. Seznam.cz chce v budoucnosti přidat i další jazyky a zaimplementovat překladač i do mobilních telefonů.

Zkrátka nepřijdou ani uživatelé operačního systému Windows 10 Mobile, protože Seznam.cz nyní svůj prohlížeč poskytuje i na tento mobilní systém.

Prohlížeč využívá denně 350 tisíc lidí na mobilních zařízeních a týdně 110 tisíc lidí na desktopech. Úprav se dočkala i grafická podoba, například tlačítko S pro návrat na domovskou stránku Seznam.cz se přesunulo z levého horního rohu na spodní lištu pro snadnější a dostupnější ovládání.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru