Dnes vyšlo 1 článků

Seznam.cz v roce 2011 zvýšil své zisky na 840 mil. Kč a obrat na 2,7 mld. Kč

Seznam.cz v roce 2011 zvýšil své zisky na 840 mil. Kč a obrat na 2,7 mld. Kč

Tuzemská jednička tedy stále pokračuje ve slibném trendu. Za poslední čtyři roky se zisky internetové společnosti Seznam.cz zdvojnásobily.

Obrat společnosti Seznam.cz se meziročně zvýšil o téměř 20% a dotkl se tak magické cifry 2,7 mld. Kč. Výsledek hospodaření internetové společnosti se pak oproti předchozímu roku zvýšil o 14% a dostal se na číslo 840 mil. Kč.

Růstová tendence společnosti Seznam.cz je očividná. Společnost dokázala za čtyři roky (od roku 2008) zvýšit svůj zisk na dvojnásobek, přičemž obrat vzrostl o 60%.  Seznam tak díky obecnému růstu online médií jde přímo proti trendu stagnace či úpadku tradičních mediálních domů.

Hospodářské výsledky Seznam.cz v tis. Kč za období 2008-2011

Hospodářské výsledky Seznam.cz v tis. Kč

Podle vyjádření generálního ředitele společnosti Seznam.cz Pavla Zimy by i rok 2012 měl Seznamu přinést další růst obratu; počítá se se zhruba 5% nárůstem. Vzhledem k plánovaným investicím lze ovšem očekávat poněkud nižší zisky.

Zdroje: https://mediaguru.cz

Zdroj obrázku: https://www.mediaguru.cz/wp-content/uploads/2013/04/Seznam_HV.png

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru