Seznam.cz TV spustila automatické přehrávání v HbbTV aplikaci

V úterý 20. září 2016 společnost Seznam.cz představila vylepšenou aplikaci HbbTV, kterou využívá pro internetové vysílání své nedávno spuštěné Seznam.cz TV. V praxi to znamená, že pokud spustíte Seznam.cz TV, automaticky se vám bude přehrávat poslední přidané video, za kterým budou následovat další videa. A pokud se vám nebude výběr zamlouvat, stačí zvolit archiv a vybrat video ručně.

„Před spuštěním funkce automatického přehrávání jsme aplikaci AB testovali. Část lidí tak viděla původní verzi s videi v minimalizované dlaždici a druhé části bylo video spuštěno rovnou přes celou obrazovku. Testováním jsme si ověřili, že díky ihned spuštěnému videu zaujmeme více těch diváků, kteří nejsou zvyklí aktivně aplikace hybridních televizí ovládat a vyhledávat v jejich menu. Lidé pravděpodobně u aplikací očekávají klasické televizní fungování. Varianta s automatickým přehráváním přivedla na Seznam.cz TV vyšší návštěvnost a diváci se tam i častěji vracejí,“ vysvětluje Stanislav Hruška, který má Seznam.cz TV na starosti.

Automatické přehrávání Seznam.cz TV je nyní dostupné téměř všem majitelům hybridních televizí. Nicméně některé modely novou verzi neakceptují, a proto u nich zůstává tradiční zobrazení s dlaždicemi. Jedná se o některé modely značek Philips, Sharp, GoGen, Hitachi či Hyundai.

hbbtv

Zdroj: Seznam.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru