Seznam.cz spouští nový portál práce

Seznam.cz spouští nový portál práce

V pondělí 9. září největší český vyhledávač Seznam.cz spouští nový portál práce – Volnamista.cz. Ten by měl vynikat svoji jednoduchostí a cílí hlavně na zadavatele inzerátů z řad živnostníků a menších podnikatelů.

Hlavním rysem Volnamista.cz bude jednoduchost. Co to ale v praxi znamená? Nebudou zde potřeba žádné registrace, ani si složitě vybírat oblasti, ve kterých chce člověk hledat práci.

Všechny inzeráty půjde jednoduše vidět na domovské stránce, není tedy třeba někam zbytečně klikat. Zajímavosti je, že každý inzerát bude moci mít pouze 350 znaků, takže nebudou zde žádné dlouhé průpovídky jak známe z jiných serverů.

Takto nyní  vypadají stránky Volnamista.cz

Takto nyní vypadají stránky Volnamista.cz

Samotné vyhledávání inzerátů bude taktéž jednoduché – stačí jen zvolit okres a prohlédnout si všechny nabídky v daném regionu. Na zajímavý inzerát půjde jednoduše odpovědět přes formulář nebo zavolat na uvedené telefonní číslo.

Samotný Pavel Zima, generální ředitel společnosti Seznam.cz. k tomuto dodal:

Vycházíme z toho, že pro práci skladníka nebo řidiče nemusíte složitě vybírat obor, ve kterém byste chtěli pracovat. Navíc, když uvidíte všechny nabídky práce ve svém regionu dohromady, možná zjistíte, že můžete úplně změnit svůj obor.

Než se do tohoto projektu Seznam.cz pustil, tak samozřejmě provedl průzkum trhu. Z něj vyplývá:

  • ti, kdo hledají práci on-line, jsou průměrně nezaměstnaní po kratší dobu (cca 13 měsíců), než ti, kdo internet nepoužívají (v průměru 21 měsíců)
  • 21 % nezaměstnaných je přitom ochotno dělat jakoukoliv práci, platí to častěji o lidech z malých obcí
  • Důležitým požadavkem  je, že hledaná práce musí být v dojezdové vzdálenosti 30 minut od bydliště.

Nynější portál práce Seznam.cz, Sprace.cz budou v září souběžně existovat s Volnamista.cz a poté bude zrušen.

Pokud tedy hledáte práci nebo naopak sháníte nějaké zaměstnance, tak se těšte již na toto pondělí, kdy tato služba bude spuštěna.

Zdroj: seznam.pr.sblog.cz

 

 

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru