Seznam.cz slaví svoje 15. narozeniny

Seznam.cz slaví svoje 15. narozeniny

Seznam.cz, česká internetová jednička, slaví svoje v pořadí již patnácté narozeniny. Dnes oficiálně spustil svojí narozeninovou stránku, na kterou odkazuje i logo samotného Seznamu. Na té si můžete prohlédnout podoby úvodní stránky od jejího úplného vzniku, přehrát si video s rychlým přehledem o založení Seznamu, jeho zakladateli, ale najít v něm i například zmínku o psím maskotovi a názory nejen slavných osobností.

V roce 1996 založil člověk jménem Ivan Lukačovič web, který dnes zná snad každý Čech, web, který na českém internetu dokázal snad nejvíce. Jediného konkurenta Googlu, který na českém trhu dokázal obstát a stále se drží. Původně jako katalog zajímavých webových stránek, dnes největší český vyhledávač, jednička na českém internetu a společnost se ziskem kolem dvou a půl miliardy korun ročně.

Zdali byl Seznam založen přesně v tento ten před patnácti lety, to není jisté. Každopádně dnes byla zveřejněna zmíněná narozeninová stránka.

Hodně štěstí Sezname!

Podoba Seznamu de 9. 6. 2011.

Diskutovat s námi můžete zde.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru