Dnes vyšlo 15 článků

Seznam.cz připravuje novou domovskou stránku

Seznam.cz připravuje novou domovskou stránku

Nejznámější český vyhledávač Seznam.cz spustil v úterý zkušební verzi nové domovské stránky. Na nový vzhled této stránky, kterou denně navštíví v průměru 2,7 milionu lidí se můžete podívat i vy.

Tato zřejmě nejznámější česká stránka se po několika letech rozhodla modernizovat svou domovskou stránku.

„Vzhledem k tomu, kolik lidí denně přichází na domovskou stránku Seznam.cz, víme, že jakoukoliv její změnu musíme dělat postupnou evolucí. Každý, koho zajímá, co se chystáme nasadit do ostrého provozu, se může přihlásit na beta verzi naší domovské stránky a ladit s námi nejnavštěvovanější stránku českého internetu,“ uvedl Marek Vacek, produktový manažer. Marek Vacek má na starosti právě hlavní stránku Seznam.cz.

seznam1

Nová stránku bude v testovací verzi ještě několik měsíců, aby bylo vše odlazeno ke spokojenosti uživatelů. Během testování budou vývojáři reagovat na vaše připomínky a opraví tak každou drobnost.

„Máme v plánu zkoušet a testovat tisíc a jednu drobnost, proto budeme rádi, když si vybraných pár tisíc našich uživatelů nechá tuto novou podobu dlouhodobě zapnutou a bude nám průběžně dávat zpětnou vazbu z každodenního používání. Zajímá nás, co jim na nové domovské stránce Seznam.cz vyhovuje nebo co jim naopak chybí. Testovat budeme alespoň do konce roku,“ řekl Marek Vacek.

S redesignem stránky také Seznam.cz ukončí podporu starých prohlížečů Internet Explorer 8 a 9. Nová stránka totiž bude využívat technologie, které tyto prohlížeče nepodporují.

seznam2

Změnou projde také algoritmus pro cílení reklamy a vyhodnocování zajímavých článků. Seznam.cz chce vyzkoušet zda bude algoritmus pro cílení reklamy fungovat i pro výběr zajímavých článků.

„Zohlední důležitost, respektive aktuálnost dané zprávy i její čtenost,“ dodal Vacek.

Pokud si chcete novou stránku vyzkoušet a pomoci tak ve vývoji, stačí si vlevo dole přepnout pomocí tlačítka Zkusit nový Seznam.cz na betaverzi. Na stejném místě pak najdete i odkaz pro odeslání vaší připomínky

 Zdroj: seznam.cz

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru