Dnes vyšlo 15 článků

Seznam.cz otevřel Poslední chybějící službu! Jára Cimrman má svůj internetový chrám…

Seznam.cz otevřel Poslední chybějící službu! Jára Cimrman má svůj internetový chrám…

Měsíc listopad má letos jednu zvláštnost. Dočkali jsme se v něm kouzelného data 11. 11. 2011 a v 11:11 společnost Seznam.cz spustila svůj dlouho očekávaný projekt Poslední chybějící služba. Není už tajemstvím, že tím posledním, co nám chybí, je podle Seznamu stránka věnovaná dílu Járy Cimrmana.

Po obědě jsme se rozhodli na stránku podívat. Ukázala se nám však  tabulka, že sice můžeme diskutovat, ale vteřinku si počkáme. Počkali jsme půl minuty a konečně se objevil další obsah. Ten zase rychle zakryla tabulka zobrazující návod na používání samotném almary, tedy vlastně Jarmary. Okem i uchem jsme se tedy rychle naučili tomu, jak šuplíky představující jednotlivé části webu používat a jak celý projekt vlastně funguje…

Jarmara
Ukázka úvodní strany Poslední služby.

Aby se o spuštění nového projektu dozvědělo více lidí, vyšel i článek na Novinky.cz, kde marketingový ředitel Seznamu Michal Vodák uvedl: „Dnes otevřeme službu, která je unikátní svým obsahem i formou. Jarmara je opravdu tak trochu jiná služba. Není to žádná encyklopedie života Járy Cimrmana. Je to spíše hra, která skrze bloudění, a to cílené i zcela chaotické, v šuplících Jarmary dovolí najít nové souvislosti v díle Járy Cimrmana. Doufáme, že si v ní každý najde to, co ho bude bavit.“

Správcem služby se stal Jiří Linhart z Prahy, který vyhrál v konkurzu a o archiv se tedy bude starat. Jára Cimrman se tedy dočkal svého vlastního internetového chrámu, kde si zájemci mohou prohlédnout celé jeho dílo.

Co na Jarmaru říkáte?

Zdroj: Novinky.cz, Jarmara.at

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru