Dnes vyšlo 15 článků

Seznam.cz kupuje podíl ve společnosti Zavezu.cz

Český vyhledávač Seznam.cz vstupuje do společnosti Zavezu.cz, kterou má pod svými křídly Jaroslav Vavřina a David Pertl. Jedná se o doručovací komunitní aplikaci sloužící jako alternativní způsob dopravy zásilek. Česká internetová jednička podpoří aplikaci prostřednictvím displayové reklamy na svých serverech a integruje ji do vybraných služeb.

Zavezu.cz je platforma, která funguje jako spolujízda pro věci jakéhokoliv charakteru. V praxi funguje tak, že si zákazník přes aplikaci zadá, jaký předmět potřebuje přepravit a odkud kam. Poté si vybere jednu z nabídek ověřených převozníků, a to podle ceny a času. A celý proces přepravy sleduje na mapě.

zavezu

Zásilka posílána přes aplikaci Zavezu.cz je automaticky pojištěna u pojišťovny Generali, která je partnerem tohoto projektu.

„Služba nabízí alternativní způsob dopravy zásilek k poště či kurýrem. Jako první ji využijeme ve spojení s další naší službou, která funguje na peer-to-peer základech, což je Sbazar. Postupně budeme pokračovat se začleňováním Zavezu i do dalších našich služeb, kde to oběma stranám dává smysl,“ řekl Tomáš Kapalín, místopředseda představenstva společnosti Seznam.cz a ředitel rozvoje podnikání.

Služba Sbazar.cz bude nakupující i prodávající informovat o platformě prostřednictvím notifikačních e-mailů s potvrzením či doručením odpovědi na inzerát. Dále bude Zavezu.cz integrováno na Sbazar.cz podle reakcí uživatelů.

„Důležité je, že naše spolupráce není založená na exkluzivní smlouvě mezi oběma společnostmi. Znamená to tedy, že se nebráníme tomu, aby podobná produktová integrace, jako je ta u Sbazaru, probíhala i na službách jiných provozovatelů. Spolu se Zavezu se totiž chceme podílet na rozvoji platformy jako takové. Příležitosti vidíme i v jejím rozšíření tak, aby nebyla určená pouze pro jednotlivce, ale i pro firmy. Rovnou se zde nabízí další potenciální synergie pro inzerenty v segmentu Doprava v katalogu Firmy.cz,“ dodal Tomáš Kapalín.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru