Dnes vyšlo 15 článků

Seznam.cz bude historicky poprvé koprodukovat celovečerní film. Bude o Miladě Horákové!

Seznam.cz bude historicky poprvé koprodukovat celovečerní film. Bude o Miladě Horákové!

Blog internetové televize Stream.cz, který o plánovaném filmu v pátek informoval, zároveň připomíná, že společnost Seznam.cz již několikrát v minulosti podporovala například medializaci některých filmů. Nyní však poprvé přichází přímo s projektem, který pomáhá vytvářet. Film se bude jmenovat Milada a první klapka padne začátkem dubna letošního roku v Terezíně, tedy v místě, kde svého času nedobrovolně pobývala právě hlavní hrdinka celého příběhu Milada Horáková.

“Celovečerák” bude režírovat scénárista, producent a režisér David Mrnka, který se o natočení snímku snaží již několik let. O peníze na tento počin dokonce předloni žádal dárce přes HitHit.cz, ale podařilo se vybrat pouze zlomek z požadovaného miliónu. Nyní za podpory nejpoužívanějšího českého vyhledávače s psím maskotem bude realizace možná.

Jedná se o poslední velké téma novodobé české historie, které nebylo uvedeno na filmová plátna a přitom by si to zasloužilo. I proto jsme se rozhodli být u zrodu filmu Milada.
Pavel Zima, generální ředitel společnosti Seznam.cz

Mrnka má i díky průtahům ohledně financování filmu poměrně přesnou představu, jak bude snímek vypadat. Točit se bude v angličtině s českými i zahraničními herci a to především v autentických lokalitách. Natáčet se bude bezmála 60 dní například v Praze, zmíněném Terezíně nebo také v blízkosti Hradce Králové.

Celovečerní film o bývalé poslankyni,  jenž nejprve za války mučili Němci a pak komunisté, kteří ji nakonec v roce 1950 popravili, bude mít českou i světovou premiéru na jaře příštího roku. Po uvedení snímku v kinech bude mít Milada také exkluzivní online premiéru právě na Seznamu.

Průlom v podpoře filmů a seriálů internetovými společnostmi

Server Lupa.cz v této věci také připomíná, že v Česku je tento projekt vlastně takovou první vlaštovku trendu, který je ve světě už pár let poměrně populární a týká se internetových firem, které se rozhodly podporovat vznik filmů či seriálů. Průkopníkem v zahraničí je například americký Amazon, který přišel mimo jiné se seriálem Transparent.

Zdroj: lupa.cz, stream.cz, hithit.cz, seznam.cz, facebook.com

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru