Sexistické prasátečko: Hlasujte pro nejsexističtější reklamu roku

O tom, že sex prodává, není třeba dlouho diskutovat. Reklam, které sází na ňadra, rozkrok a podobné triky, se každoročně objevuje dost. Ty české už tradičně vyhodnocuje soutěž Sexistické prasátečko.

Letos bylo do soutěže nominováno celkem 88 reklam. Oproti loňskému roku je to mírný pokles a organizátoři to považují za úspěch.

„Klesající počet soutěžících reklam souvisí se zlepšující se situací v oblasti genderové citlivosti reklamy v České republice,“ popsala v tiskové zprávě jedna z organizátorek, Petra Havlíková.

prasatecko1

Některé reklamy budete určitě dobře znát

Mezi soutěžícími se objevují menší firmy i velké korporace. Jmenujme například Mendelovu univerzitu, O2, Okay elektro, KFC nebo ČSOB.

prasatecko2

Všechny reklamy si můžete prohlédnout na www.prasatecko.cz, kde je také do konce měsíce možné hlasovat, kdo získá hlavní anticenu. Každý hlasující má právo vybrat tři sexistické reklamy. Vyhlášení proběhne 11. listopadu, tak jsme zvědaví.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru