Severní Korea zablokovala Facebook, Twitter a YouTube

Severní Korea oficiálně oznámila, že blokuje Facebook, YouTube, Twitter a jihokorejské webové stránky. Uživatelé internetu se v Severní Koreji nedostanou ani na webové stránky se sexuální tematikou či s motivem gamblerství. Tamní totalitní diktatura se snaží těmito opatřeními zlepšit kontrolu nad nežádoucím únikem informací do světa. Rozhodnutí oznámilo severokorejské ministerstvo pošt a telekomunikací minulý pátek.

Přístup k internetu má pouze hrstka Severokorejců, a proto je toto rozhodnutí trochu neefektivní. Už v loňském roce vláda zablokovala komunikační síť pro sdílení fotografií Instagram, neboť údajně obsahuje škodlivé fotografie.

AP_1604010707074265

Na sociální sítě se v Severní Koreji nepřipojí.

Od roku 2013 mají omezený přístup na sociální sítě také cizinci. Přes mobilní telefony se na Facebook či Twitter připojí například ve stalinistickém skanzenu.

V roce 2015 severokorejská vláda odstřihla dočasně mobilního poskytovatele Koryolink, který jako jediný v zemi poskytoval připojení právě turistům. Důvod byl ten, že turisté fotili požár hotelu Koryo a fotografie sdíleli na sociálních sítích. A tomu chtěl severokorejský režim zabránit.

Zdroj / Foto: Mashable

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru