Dnes vyšlo 15 článků

Severní Korea má pouze 28 webových stránek

V celém světě existuje více než 1 miliarda webových stránek, přičemž pouze v České republice je počet registrovaných domén „.cz“ více než 1,2 milionu. Zatímco dvakrát větší Severní Korea má zaregistrovaných pouze 28 národních domén. Tato skutečnost byla zjištěna díky špatné konfiguraci serveru.

Severní Korea je izolovaná země, ve které mají přístup k otevřenému internetu pouze vybraní jednotlivci. Ostatní si musí vystačit s uzavřeným intranetem zvaným Kwangmyong, neboť komunistická vláda se obává, že prostřednictvím internetu by se k tamním obyvatelům dostaly informace i z jiných zemí.

Dostupné informace dále ukázaly, že počet národních domén „.kp“ fungujících v Severní Koreji, je pouze 28. Toto číslo bylo odhaleno kvůli chybné konfiguraci nameserveru, který tak umožnil globální přístup. A díky tomu výzkumník Matthew Bryant získal seznam všech severokorejských webů, o které se podělil na Githubu.

Některé webové stránky se příliš dlouhé načítají, jiné jsou zase nedostupné. V seznamu se objevila například stránka s názvem Air Koryo, což je letecký rezervační systém, nebo stránka s názvem Friend, což má být pravděpodobně nějaký druh sociální sítě.

Zdroj: Motherboard

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru