Dnes vyšlo 15 článků

Severní Korea: hackeři v minulém roce ukradli téměř 400 milionů dolarů v BTC a Ethereu

Severní Korea: hackeři v minulém roce ukradli téměř 400 milionů dolarů v BTC a Ethereu

Během minulého roku proběhlo nejméně 7 útoků na kryptoměnové platformy. Tyto útoky byly iniciovány severokorejskými kyberzločinci. Firma Chainalysis je blockchainová analytická firma, která zjistila, že tyto kyberútoky vynesly digitální aktiva za téměř 400 milionů dolarů.

Chainalysis na blogu uvedl: „Jakmile Severní Korea získala finanční prostředky do úschovy, zahájila pečlivý proces praní, aby je zakryla a vyplatila.“

Útoky v kyberprostoru jsou stále častějším jevem a každoročně narůstají. Procentuálně se jejich výskyt zvýšil o 40 % mezi lety 2020 a 2021. Je na místě zmínit, že cena BTC se mezi lety zvýšila o 303 %. Ethereum, druhá největší kryptoměna vzrostla o 472 %.

V Severní Koreji BTC tvoří méně než čtvrtinu odcizené kryptoměny. Nicméně Ethereum tvoří většinu ukradé kryptoměny na území Severní Koreji.

První fáze začíná výměnou tokenů ERC-20 založených na Ethereu a dalších kryptoměn za Ethereum přes decentralizovanou burzu. V další fázi Ethereum prochází tzn.  mixérem, který Chainalysis popsal jako „softwarové nástroje, které shromažďují a kódují kryptoměny z tisíců adres“. Tyto prostředky se vyměňují za bitcoiny, směněny podruhé a konsolidované do nové peněženky. Směněné bitcoiny jsou odesílány na depozitní adresy na burzách. Tam lze kryptoměny převádět na fiat měnu, většinou je to na burzách po celém asijském kontinentu.

Zdroj, foto: trader20.sk

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru