Šetříme náklady na tisk – jak na to?

Šetřit při tisku dnes chce každý z nás. A je jedno, zda máte velkou či malou firmu, nebo využíváte tiskárnu jenom ve vaší domácnosti. I proto se podíváme na to, jak náklady co nejvíce snížit.

Začneme hned samotným spotřebním materiálem. Ten dnes můžeme volit buď originální, nebo takzvaný alternativní či kompatibilní. A co doporučujeme? Vyberte si náplně do tiskáren z druhé skupiny, jelikož ty jsou mnohdy i o desítky procent levnější. Kvalita tisku je přitom srovnatelná, jako s těmi originálními. Totéž platí i o funkčnosti. Zároveň také doporučujeme kupovat větší balení, která jsou také cenově zvýhodněna.

Důležitá je i volba a nastavení tiskárny

Pokud začneme jejím nastavením, potom musíme říci, že každá z nich umožní zvolit potřebnou kvalitu tisku. Ta nemusí být vždy nejlepší, jelikož na běžný tisk plně postačí i takzvané nastavení „koncept“. To znamená mnohem menší spotřebu toneru či inkoustu a tedy i menší výdaj spojený s vytištěním jedné stránky. Tiskárna by vám měla nabídnout tyto možnosti:

  • Nejlepší

  • Normální

  • Koncept

Mluvíme-li o tiskárnách, nesmíme zapomínat také na její konkrétní typ. I ten ovlivňuje, kolik nás může jedna vytištěná stránka stát. Velmi dobře si dnes stojí značka HP a její série Laserjet. Pro ni také nabízíme toner Q2612A, který ve všech ohledech splňuje i výše psané. Zvládne totiž potisknout až 2 000 stran, ale při koupi více kusů ušetříte ještě o něco více.

laserjet

Nezapomínejte ani na cenu papíru

To, co náklady na tisk také ovlivňuje, to je volba správného papíru. Jeho kvalita je určena především gramáží. Pokud tisknete jenom pro osobní potřebu, plně stačí papír obyčejný, který patří mezi nejlevnější na trhu. Dobré je ale mít k dispozici i lepší, který třeba použijte při tisku rigorózní práce, nebo celé řady dalších důležitých dokumentů – vypadá zkrátka lépe. Jeho použití na běžné činnosti by však bylo zbytečným plýtváním penězi, jelikož některé jeho varianty mohou být dvakrát tak dražší, než onen obyčejný.

Fotka: Flickr – Jaka Zulham

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru