Dnes vyšlo 15 článků

Šestnáctiletý kluk vyfotil největší selfie na světě

Pamatujete, jak se zhruba před rokem šířilo světem sociálních sítí selfie z předávání Oscarů? Sdílela ho tehdy americká televizní bavička Ellen DeGeneresová a do té doby nikdo netušil, že by se vůbec kdy nějaké selfie mohlo zapsat do historie.

Přesně tahle historka inspirovala Toma Bittmana – zakladatele WoS (Wall of Selfies), což je nová aplikace, která se věnuje selfie fotkám. Tomovi se zachtělo zapsat se do historie s největší selfie.

Nebyl to tak úplně nový nápad, protože rekord v tom už existoval. Drželi ho Microsoft a Coca-Cola (zvládli na jednu selfie fotku vměstnat 1 151 lidí). Ale šestnáctiletý Francouz je překonal. Napočítal za sebou 2 530 lidí!

On 26th May, 2015 in Nice, France, the World’s Largest Selfie was captured by Tom Bittmann with 2530 people and his Wall of Selfie (WoS*) application for iPhone & Android.

Posted by WoS : Wall of Selfies on Tuesday, May 26, 2015

Všechno se to povedlo díky organizátorům hudebního festivalu, kteří Tomovi umožnili vylézt na pódium a vyfotit se s fanoušky. Fotil iPhonem pomocí své aplikace WoS a používal 3,5 metru dlouhou selfie tyč. Neskrývá ani to, že tuhle obrovskou akci vymyslel, aby přitáhl více pozornosti na svou aplikaci. Ta je zatím populární v USA, Indii a Brazílii, ale to Tomovi nestačí. Navíc si aktuálně může užívat slávu a zápis do Guinessovy knihy rekordů. Tedy aspoň do doby, než někdo vyfotí selfie s 2 531 lidmi.

selfie_cat

Nebude to trvat dlouho a Toma někdo překoná, uvidíte

Štítky:

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru