Dnes vyšlo 15 článků

Šestinohá příšera uveze člověka – při spotřebě 400 litrů na 100 km

Šestinohá příšera uveze člověka – při spotřebě 400 litrů na 100 km

Podle autora má robot především „vypadat dobře“

Angličan Matt Denton je domácí kutil a hračička k tomu: obětoval čtyři roky svého života a stovky tisíc liber na to, aby si mohl postavit obřího kráčejícího robota, o jakém vždy snil. Podle autora nemá monstrum žádné praktické využití.

Na šestinohém robotovi pracoval Matt Denton společně s několika kolegy a nazval jej Mantis – Kudlanka. Působivá mechanická hračka váží 1900 kg a je poháněna dieselovým motorem o objemu 2,2 litru a dosahuje maximální rychlosti 1,5 km/h. Na dvacetilitrovou nádrž ujde pouhých pět kilometrů, z čehož se dá odvodit jeho spotřeba  400 litrů na 100 km.

Dentonova firma, zaměřená na vývoj robotických a mechanických systémů pro filmové triky Micromagic Systems nyní robota pronajímá jako atrakci na večírky či jiné akce. O Dentonovu práci také projevila zájem těžařská společnost a společnosti zabývající se průzkumem moří. Zajímají je Dentonovy zkušenosti s konstrukcí šestinohých robotů. Denton jich totiž jich zhotovil desítky, všechny zatím ovšem pouze v centimetrových rozměrech.

Zdroj: https://technet.idnes.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

  • Video je jak reklama na hru :D
    Ale jinak pěkné, 400l/100km to umí málo který dopravní prostředek.

Nahoru