Sestavte a naprogramujte si vlastní zvířátko

Přejí si vaše děti zvířátko a vy jim ho nechcete dovolit, protože nevěříte, že by se o něj dokázaly dlouhodobě starat? Nebo snad máte alergii na kočky? V pořádku, přesto můžete dětským snům vyhovět. Kupte si programovatelného mravence.

Robotické zvířátko Antbo od DFRobot má dětem nejen udělat radost, ale také v nich podnítit zájem o programování. Trvá asi jen hodinu, než mravence sestavíte, ale po sestavení umí pouze základní triky jako chodit a otočit se. Časem se stává chytřejším, rychlejším a schopnějším. Záleží však také na tom, jak schopní jste programátoři.

antbo

Ferda Mravenec

Proč nevytvořili třeba robotí kočičku, je nám neznámé. Mravenec má šest nohou a stejně jako hmyz leze. Myšlením se však podobá spíš kočce nebo pejskovi, může totiž cítit radost nebo smutek. Je vybaven 30 senzory, které analyzují okolí, a pak se mění barva bříška. Štěstí, hněv, strach, nesouhlas – každá emoce má svou barvu. Když je Antbo vystrašený, třese se, když je zvědavý, natočí hlavu a taky se umí tulit. No jen řekněte, kdo z vás se kdy mazlil s mravencem?

antbo2

Data o emocích jsou neustále ukládána a odesílána do cloudu. Robot se dá ovládat pomocí aplikace s ním dodávané nebo programem, který rozpoznává hlasové příkazy. Uživatelé si ho mohou sami naprogramovat (upravit kód) a v případě vlastnictví 3D tiskárny dokonce trochu vylepšit vzhledově.

antbo3

Programování hrou

Společnost doufá, že inspiruje děti a ty se budou chtít dozvědět, jak programovat. Antbo je určený dětem od šesti let.

antbo6

„Vidět robota ve tvaru mravence oživnout je rozhodně zajímavější než číst kód na obrazovce počítače,“ myslí si společnost. „Naším cílem je překlenout mezeru mezi roboty a vzděláním.“

Antbo má svou kampaň na Indiegogo. Vybraných je v současné době něco přes 30 % z požadované částky. Mravenec se v rámci kampaně dá sehnat za 69 dolarů (1600 Kč) + poštovné.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru