Servery IHNED.cz, iDNES.cz, Novinky.cz, Lidovky.cz mají výpadek. Za vším stojí velký DDoS útok

4. 3. 2013, 11:06 – Weby většiny velkých českých zpravodajských serverů jsou dnes ráno nedostupné. Nebo se na ně dostanete jen s obtížemi. Podle informací vydavatelů jde o velký DDoS útok, který začal kolem půl deváté ráno. Redakce o problémech většinou referují na sociálních sítích. Jedná se o servery IHNED.cz, iDNES.cz, Novinky.cz, Lidovky.cz.

“Máme problém s databázemi,” prohlásil Ondřej Tolar z iDNES.cz.

“Důvodem byl pravděpodobně distribuovaný útok na naší infrastrukturu,” vysvětlil Martin Mesršmíd, který ve vydavatelství Economia zodpovídá za nové technologie s tím, že vydavatelství na odstranění problému intenzivně pracuje. “Jde o DDoS útok,” doplnil. To znamená, že servery jsou zahlcené požadavky z vnějšku.

“Máme technické problémy, nemůžeme se dostat na jiné weby,” potvrdil pracovník serveru Novinky.cz.

IHNED.cz se zatím snaží přenést své zpravodajství do sociálních sítí.

Do doby, než se nám podaří vyřešit technické problémy spojené s pravděpodobným útokem na naše servery, budeme přinášet aktuální zpravodajství zde na Facebooku, na dalších sociálních sítích a našem sesterském serveru Volny.cz.

Zdroj: Lupa.cz

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru