Server nakupvakci.cz končí. Provozovatel podal návrh na insolvenčním řízení

Společnost Garuma s.r.o., která provozuje server nakupvakci.cz, v úterý 20. prosince 2016 podala návrh na insolvenční řízení. Důvodem k tomuto rozhodnutí je rostoucí ztráta, která se během 6 let existence společnosti vyšplhala na neuvěřitelných 45 milionů korun českých.

Server nakupvakci.cz měl v loňském roce 27 zaměstnanců a obrat ve výši 193 milionů korun. Insolvenční návrh podala AK Danihelka.

logo-2

Aktuálně má 14 zaměstnanců včetně externistů, kteří museli začít pracovat doma, protože byli vystavováni výhružkám ze strany obchodních partnerů. Výhružky byly formulovány tak, že jeden z hoteliérů „posílá do firmy Rusy, kteří z nich dlužné peníze vytlučou.“

„Bohužel se musím omluvit všem zákazníkům, obchodním partnerům i zaměstnancům, ale tvrdé konkurenční prostředí nám neumožnilo ani za jeden rok fungování realizovat zisk,“ řekl majitel a zakladatel portálu, který momentálně spolupracuje s právníky na insolvenčních a dalších krocích.

Hlavním problémem oblasti slevových portálů je skutečnost, že přední hráč na trhu a přední cenový srovnávač slevových portálů mají pod křídly stejní majitelé. Tato skutečnost má potom negativní dopad na konkurenční prostředí.

Slevový portál nakupvakci.cz ročně investoval cca 10 milionů korun do inzerce na srovnávači Skrz.cz, nicméně každým rokem musel tuto částku zvyšovat. Cenový srovnávač shodou okolností skončil ve stejný den, kdy došlo k jednání majitele nakupvakci.cz s majitelem lídru slevomat.cz o odprodeji.

O finanční potíže se zčásti postarali i někteří bývalí zaměstnanci, kteří přešli ke konkurenci a špinili jméno slevového portálu nakupvakci.cz. Také vynesli know-how a zákaznické a partnerské databáze.

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru