Dnes vyšlo 1 článků

Server iVysílání od České televize zpřístupní archivní videa na internetu

Česká televize právě jedná se sdružením Dilia (které zastupuje autorská práva umělců) o podmínkách využití starších děl v iVysílání. Server iVysílání od České televize aktuálně obsahuje více než 62 000 hodin videa, tj. přes 2500 dní. Zařazením archivním pořadů by se tento počet mohl znásobit. Chystaná smlouva zahrne nejen pořady České televize, které vyrobila od roku 1992, ale také rozsáhlé archivy ještě z dob, kdy televize nesla název Československá televize.

Pokud vše dobře dopadne, ČT vybraná archivní videa zveřejní zdarma na webu, ale zároveň bude autorům za jejich díla platit. Jak bude probíhat způsob placení, či přesnou výši částek zatím ani jedna ze stran veřejně neoznámila. Zatím je jasné jen to, že práva budou mít pětiletou platnos a v případě, že ČT bude chtít jednat o prodloužení platnosti této licence, zaplatí autorům videa či pořadu 30 % z odměny za vysílání.

Zdroj: iDNES.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru