Dnes vyšlo 1 článků

Server Infobaden vybral přes Startovač více než půl milionu korun. Přispěl i Babišův Agrofert

Satirický projekt Infobaden, který proslul v Česku svým (ne)seriózním zpravodajstvím, se podařil ohromný úspěch. V rámci crowfundingové kampaně skrze server Startovač se mu podařilo vybrat 525 000 Kč.

Startovač je obdobou Kickstarteru, kde tvůrci projektů mohou žádat o finanční injekci na svůj projekt či záměr. Této formě se říká crowdfunding, kdy se na celou požadovanou částku složí velké množství lidí (anglicky crowd). A právě Infobaden to takto zkusil a cílovou částku překročil o celých 25 000 (původně chtěli na projekt vybrat 500 000 Kč). Infobaden se tak jedním z nejúspěšnějších projektů, co se výše vybrané částky týče. Předčili jej pouze United Island (vybráno téměř 1,7 milionu korun) a Mňága a Žďorp (581 000 Kč).

Suverénní jedničkou je pak herní studio Warhose Studios, které vybrané peníze chtělo použít na dokončení PC hry Kingdom Come: Deliverance. Ti však žádali o peníze na Kickstarteru.

Přispěvatelů je 525, každý z nich tedy dal v průměru zhruba tisícikorunu. Nejvíce přispěl mediální a potravinový magnát Andrej Babiš (Agrofert, Mafra), majitel serveru Sex.cz (150 000 Kč), dále větším obnosem přispěl Jakub Horák a  Zdeněk Kubík.

Peníze mají posloužit na provoz internetové televize. V plánu je vysílat každý týden jeden díl televizního zpravodajství. Vybraná finanční hotovost by měla pokrýt náklady na natáčení pro celý další rok (technika, výplaty).

Server Infobaden.cz funguje od roku 2011, majitelem domény je Mirek Burkoň (zakladatel Kebooly). Koncept Infobaden je jednoduchý – poslat do světa nepravdivou zprávu a nachytat nepozorné čtenáře, kteří se zprávu šíří dál. Infobaden tak trochu jako první médium u nás učí čtenáře ověřovat si informace, které jsou jim předkládány v médiích.  A ne jim jen slepě věřit. Protože přece jenom dnes již spíše přebírá informace jedno médium od druhého.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru