SensorTape je programovatelná páska

Tým výzkumníků na MIT vyvinul něco, co si můžete představit jako úzkou lepicí pásku. Jenže tenhle materiál nelepí, místo toho obsahuje elektroniku, která je plně programovatelná.

Páska obsahuje mnoho vzájemně propojených senzorů a malých elektronických součástek. Pod elektronickými součástkami si v tomto případě představte senzory okolního světla, akcelerometr, snímače vzdálenosti, regulátory napětí a LED diody, Bluetooth vysílač, serial-to-USB převodník atd.

Dokáže si sama ohlídat umístění každého uzlu a podle toho se automaticky měnit. Na pásce jsou vyznačená místa, kde je možné ji přestřihnout, aby se s tím dokázala vyrovnat a vše si přepočítat.

sensortape_07

Jaké to má využití?

Jak je vidět na videu, které na MIT natočili, páska by se dala používat třeba jako senzor pohybu nebo monitor toho, jak moc chodíte shrbení.

Vědci vytvořili také grafický program, pomocí nějž je možné chytrou pásku naprogramovat. Detaily uvidíte na GitHub, kde svůj projekt sdílejí

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru