Dnes vyšlo 15 článků

Senioři mohou s robotickým chodítkem najít nové přátele

V současné době si mladí lidé hledají nové přátele především prostřednictvím internetu. Nicméně s přicházejícími lety lidé vyžadují spíše osobní komunikaci. A k tomuto účelu slouží robotické chodítko.

Evropští vědci testují nové chodítko zvané FriWalk, které je charakterizované jako přátelské robotické chodítko. Uživatelům pomáhá při chůzi. Zároveň nabízí kognitivní a emoční podporu tím, že uživatele efektivně naviguje v okolí. A dokonce je chodítko vybavené tabletem, který snímáním obličeje zjistí, jak se uživatel cítí a zda je ve stresu. Tablet je spárovaný s monitoringem srdeční frekvence, aby byl obraz o pocitech uživatele úplný. Robotické chodítko slouží také jako osobní trenér, který nabízí nápady pro fyzickou aktivitu.

human-874979_1280

Robotické chodítko pomůže seniorům najít nové přátele.

Veškerá data by měla sloužit k vytvoření jakési sociální sítě CyberPhysical Social Network. Uživatelé by se tak mohli setkávat podle toho, jaké mají společné aktivity a zábavy. Aktuálně chodítko testuje 100 seniorů ve Španělsku, Itálii a Anglii, přičemž testování potrvá do konce roku 2018.

Zdroj / Foto: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru