Selfie už jsou out, muži fotí ballfie

Ano, je to přesně to, co si myslíte. Muži po celém světě si teď fotí koule. Podmínkou je, že je musíte vyblejsknout před nějakou krásnou scenérií. Takže pamatujte na to, až jednou narazíte na dechberoucí pohled, stáhněte kalhoty a foťte.

tumblr_n72i3sBkWy1tpaqwwo1_1280

Fotky všech šílenců jsou shromažďovány na webu Nutscapes.com, a kdybyste se chtěli taky přidat a nevěděli si rady, mají tam i praktický návod:

  1. Najděte nějaké úžasné místo
  2. Otočte se k úžasné scéně zády
  3. Svlékněte si kalhoty
  4. Ohněte se a vyfoťte fotku mezi nohama

Dále poskytují pár praktických rad, že byste si měli vzít vhodné volné oblečení, které se snadno svléká, a v případě potřeby požádat o pomoc kamarádku. Taky není na škodu zapřemýšlet, jaká je venku teplota. Někteří odvážlivci se toho ovšem nebojí a vesele fotí ballfie na sněhu.

tumblr_n72i0yePOL1tpaqwwo1_1280

Věřte tomu nebo ne, trend se prý poprvé objevil už v roce 2007 a teď jen opět získává na popularitě.

Co ty chlupy?

Vzhledem k vašim komentářům ohledně toho, zda by si pánové koule neměli aspoň oholit, jsme trochu pátrali a zjistili, že neměli. Podle slovníku Urban Dictionary totiž výraz ballfie znamená fotku koulí i s těmi chlupy! Dál tam ještě píšou, že stejně jako selfie mohou být ballfie sdíleny na sociálních sítích, ale vzhledem k nechutnosti fotek jsou často posílány jen v soukromých chatech jako je WhatsApp. V tom se ovšem mýlí.

tumblr_n8rdtaMdVt1tpaqwwo1_1280

tumblr_n8rduxKLEj1tpaqwwo1_1280

tumblr_n9se3axT531tpaqwwo1_1280

tumblr_nirq08tRKi1tpaqwwo1_1280

tumblr_nwp69xK1z71tpaqwwo1_1280

tumblr_ndydjmn4D31tpaqwwo1_1280

tumblr_nd111tzexV1tpaqwwo1_1280

tumblr_n9sejkk8fY1tpaqwwo1_1280

Více inspirace najdete na Nutscapes.com.

Jak mohlo někoho napadnout fotit si koule?

Jednoduše. Všechno zapříčinil fenomén jménem selfie, což je fotografie, na které vyfotíte sami sebe. Nejedná se o žádný revoluční nápad, vždyť první zaznamenanou selfie prý pořídil už americký fotograf Robert Cornelius v roce 1839. Rozmachu se autoportrét dočkal až v posledních letech, kdy téměř každý vlastní smartphone nebo digitální fotoaparát, kterým se může vyfotit.

Selfie (nebo taky “selfíčka”) se kolem roku 2000 hodně objevovaly na sociální síti MySpace, tam ale byly často nekvalitní a nezaostřené. Vše se změnilo s příchodem Facebooku a Instagramu a telefonů s dobrou přední kamerou. V dnešní době 30 % všech fotografií v telefonech mladých lidí ve věku 18 – 24 let tvoří právě selfies.

Není selfie jako selfie

Selfie lze vytvořit různými způsoby. Buď se snadno vyfotíte přední kamerou, nebo použijete odraz v zrcadle, případně si pořídíte některými lidmi tolik nenáviděnou selfie tyč. Jenže pak to lidem začalo být málo. Obyčejné selfie jsou prostě out, chce to něco originálnějšího. Z toho důvodu se vyvinulo několik druhů fotografií, které mají se selfie často společného pramálo – většinou jen to, že si fotíte sami část svého těla a název obsahuje “fie”.

Známe například:

  • groupfie = skupinové selfie
  • chestfie = selfie hrudníku
groupfie

Groupfie – skupinové selfie

chestfie

Chestfie – selfie hrudníku

Teoreticky by se dalo říci, že lidé v dnešní době dělají selfie ze všeho. Vyfoťte si ruku a označte ji hashtagem #handife. Možná odstartujete nový trend.

Tedy vlastně asi ne. Po zadání pojmu “handfie” do Google vyhledávání jsme totiž zjistili, že handfie už existují…

Šílené, co?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru