Selfie fotografie budou v Irsku akceptovány místo pasových

Selfie fotografie budou v Irsku akceptovány místo pasových

Snad každý z nás si již vytvořil nějakou selfie fotografii. A jistě všichni známe ten pocit, když se necháme vyfotografovat na svůj pas, a na fotografii nevypadáme zrovna tak, jak bychom si představovali. Irsko přišlo s řešením. Občané Irska budou totiž mít již v tomto roce možnost použít místo pasové fotografie svou selfie. Nejedná se přímo o mezinárodní cestovní pas, ale o ID kartu, která ho nahradí alespoň v rámci evropské unie.

Během tohoto roku si budou občané Irska moci zakoupit oficiální občanský průkaz, který jim umožní použít selfie fotografii místo pasové. Irové tak budou moci cestovat s tímto dokladem po celé Evropě.  Nahrát fotografii bude možné přes oficiální aplikaci. Po nahrání fotografie a osobních údajů bude vydán nový doklad.

c97176c73470856531bbe09e80dc4e86c504e24f

Nutno zmínit, že selfie fotografie budou pořizovány prostřednictvím aplikace vydané místními úřady. Nebude tedy možné použít fotografii z Instagramu a už vůbec ne nějak upravovanou. Tvář musí být na selfie dobře rozpoznatelná. Doklad bude stát přibližně 35 EUR a bude platný po dobu pěti let.

zdroj: yahoo.com, foto: freedigitalphotos.net

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru