Dnes vyšlo 15 článků

Selfie fotografie budou v Irsku akceptovány místo pasových

Selfie fotografie budou v Irsku akceptovány místo pasových

Snad každý z nás si již vytvořil nějakou selfie fotografii. A jistě všichni známe ten pocit, když se necháme vyfotografovat na svůj pas, a na fotografii nevypadáme zrovna tak, jak bychom si představovali. Irsko přišlo s řešením. Občané Irska budou totiž mít již v tomto roce možnost použít místo pasové fotografie svou selfie. Nejedná se přímo o mezinárodní cestovní pas, ale o ID kartu, která ho nahradí alespoň v rámci evropské unie.

Během tohoto roku si budou občané Irska moci zakoupit oficiální občanský průkaz, který jim umožní použít selfie fotografii místo pasové. Irové tak budou moci cestovat s tímto dokladem po celé Evropě.  Nahrát fotografii bude možné přes oficiální aplikaci. Po nahrání fotografie a osobních údajů bude vydán nový doklad.

c97176c73470856531bbe09e80dc4e86c504e24f

Nutno zmínit, že selfie fotografie budou pořizovány prostřednictvím aplikace vydané místními úřady. Nebude tedy možné použít fotografii z Instagramu a už vůbec ne nějak upravovanou. Tvář musí být na selfie dobře rozpoznatelná. Doklad bude stát přibližně 35 EUR a bude platný po dobu pěti let.

zdroj: yahoo.com, foto: freedigitalphotos.net

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru