Seiko bude prodávat hodinky Steva Jobse z roku 1984

Japonský výrobce hodinek Seiko má v plánu začít prodávat limitovanou sérii hodinek Chariot. Chariot je model, který měl na ruce Steve Jobs na legendárním portrétu z roku 1984, jenž se objevil na titulce Time.

Jmenovanou fotku jste už určitě někde viděli. Steve na ní sedí ve svém domě v Kalifornii s počítačem Macintosh na klíně. Jedná se o jednu z nejznámějších fotek z počátků Stevova úspěchu.

steve-norman-seeff

Známá fotka Normana Seeffa

Původní hodinky, které vlastnil Steve, byly prodány za 42 500 dolarů už v únoru 2016. Nyní má Seiko v plánu je opět prodávat v původní 33mm velikosti a o něco větší 37,5mm verzi. Firma bude mít k dispozici 1982 bílých a 300 černých kousků. Jedny přijdou asi na 4 500 Kč, ale celé to má jeden háček – jsou určené pouze pro japonský trh.

seiko

Jste-li nadšenec do hodinek či obdivovatel Steva Jobse, nejspíš budete muset zavolat nějakému příteli z Tokia či se tam osobně vydat. Seiko Chariot se začnou prodávat 10. března. S trochou štěstí se jich možná pár objeví na Ebayi.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru