Dnes vyšlo 15 článků

Segway přináší hoverchairs z WALL-E do života

Segway přináší hoverchairs z WALL-E do života

Brzy budete moci koloběžit po městě – rychlostí 24 km/h – aniž byste se museli postavit. Ve filmu WALL-E společnosti Pixar z roku 2008, který se odehrává v 29. století, cestuje náš rozkošný a titulní robotický hrdina k masivnímu vesmírnému křižníku Axiom. Když dorazí, zjistí, že celé lidstvo se vyvinulo ve vykostěné konzumní kuličky, které neustále jedí, blábolí po obrazovkách a lenoší na vysokorychlostních plovoucích židlích. Naštěstí nebo bohužel pro nás nemusíme tak dlouho čekat.

Příští týden bude Segway debutovat novými osobními přepravními pouzdry na CES, obrovské každoroční výstavě spotřební elektroniky v Las Vegas. Říká se tomu S-Pod a neplave. Místo toho používá samosrovnávací technologii Segway k pohonu uživatele dopředu na dvou kolech, zatímco sedí.

Komerční verze S-Pod je určena pro použití v uzavřených areálech, jako jsou letiště, tématické parky nebo paluba kosmického křižníku v budoucnosti. Na rozdíl od segmentového transportéru se nemusíte naklánět dopředu nebo dozadu, aby se pohyboval. Místo toho jezdec naviguje pomocí knoflíku na navigačním ovládacím panelu. Zatímco jeho rychlost je uzamčena na maximální rychlosti 7,5 mph, lze ji odemknout a dosáhnout rychlosti 24,8 mph. Odemčený by mohl být nezákonný na mnoha veřejných ulicích; většina městských kol jede maximálně 20 km/h. Má také dosah 43 kilometrů a může stoupat do 10 stupňů.

Segway je spojen s tour skupinami, které jsou příliš líné na procházku. Vybudování židle tak, aby lidé nemuseli ani stát, by mohlo být pro společnost, jejíž jméno již vyvolává výsměch a sarkasmus, příliš malé. Designové poznámky společnosti Segway uvádějí, že židle byla modelována podle gyroskopických lusků v Jurském světě.

Přesto by S-Pod mohl nahradit těžkopádnější golfové vozíky nebo bezmotorové invalidní vozíky pro lidi s omezenou pohyblivostí, kteří potřebují navigovat na letištích nebo v jiných oblastech s vysokým provozem. Spotřebitelská verze bude uvedena do prodeje v roce 2021 a společnost odmítla odhalit plánovanou cenu.

Zdroj, foto: wired.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru