Šéfredaktorka Sabina Slonková končí. Místo ní nastoupí Jaroslav Plesl

Šéfredaktorka Sabina Slonková končí. Místo ní nastoupí Jaroslav Plesl

Mladá fronta dnes (MF DNES) zveřejnila zprávu o tom, že Sabina Slonková jako šéfredaktorka dobrovolně končí. Její místo zaujme  Jaroslav Plesl, který je známý svou hláškou o tenise. Tento nevychovaný šéfredaktor dříve pracoval v časopisu Týden a Reflex.

Jaroslav Plesl nedávno prohlásil o bývalém šéfredaktorovi Lidových novin D. Balšínkovi „Jsem na tenise, ty kudrnatá pí*o“Tento neprofesionální argument se začal šířit rychle internetem. Na Facebooku se začaly zakládat fan-stránky. Jedna z nich je založena na na legendární větě psaná D. Balšínkovi. Druhá věta „Jarek Plesl – nejvíc vtipný člověk na světě“ se zabývá prvkem ironie tohoto svérázného chlapíka a využívá přitom jeho hlášek o Fridexu, Eriku Taberym, na němž Jarek nenechá nit suchou, a tak podobně.

Existuje v Česku nezávislá žurnalistika?

Jaroslav Plesl se nebojí vyjádřit svůj postoj ke všemu, co nesnese a oproti svým kolegům je vždy opačného názoru. Otázkou je, zda si smlsne i na ministrovi financí a mediálním oligarchovi Andreji Babišovi, jeho budoucím chlebodárci, jelikož jak je známo, Babiš vlastní Agrofert a ten zase vlastní mediální skupinu Mafra, zřizovatele MF DNES. Bude Plesl psát, jak Babiš zapíská? ANO? Dělá se v Česku alespoň trochu nezávislá žurnalistika, co myslíte?

foto: mediaguru.cz

Komentáře

Nahoru