Šéf Samsungu byl zatčen za korupci. A nyní je v cele se záchodem, umyvadlem a matrací na podlaze

Jay Y. Lee, hlava obrovské společnosti Samsung a potomek nejbohatší rodiny v Jižní Koreji, nyní obývá místnost o velikosti 6,5 metru čtverečních s toaletou v rohu. Cela nemá sprchu, ale pouze umyvadlo. A spí na matraci na podlaze.

Osmačtyřicetiletý Jay Y. Lee byl v pátek 17. února 2017 zatčen kvůli korupčnímu skandálu, který vedl až k obžalobě prezidentky Park Guen-hye. O tom, zda je prezidentka nějakým způsobem vinná, nyní rozhoduje Ústavní soud země. Jay Y. Lee, který se kromě právníků nemůže s nikým setkat kvůli možnosti ovlivňování svědků, popírá jakékoliv provinění. Právníci šéfa Samsungu odmítli situaci komentovat.

razor-wire-1762079_1280

Zdroj: Pixabay

Jay Y. Lee čelí obvinění z korupce, zpronevěry peněz a křivé přísahy. Situace sahá až do prosince loňského roku, kdy ředitel jihokorejského gigantu měl údajně podplatit prezidentku Park Guen-hye. Ta měla přijmout zhruba 33 milionů euro za spojení dvou dceřiných společností Samsungu (pravděpodobně Cheil Industries a Samsung C&T). Úplatek byla ochotná vzít dcera přítelkyně prezidentky, populární obchodnice Choi Soon-sil, která je nyní ve stejném vězení jako Jay Y. Lee za ovlivnění rozhodnutí prezidentky.

Jakmile byl Jay Y. Lee zatčen, byl podroben identifikační kontrole a fyzikálnímu vyšetření. Osprchoval se a oblékl se do uniformy, které ve vězení chovanci nosí. Dostal krabici s toaletními potřebami a ložním prádlem.

Prokurátoři mají až 10 dní na to, aby Jaye Y. Lee obvinili, ačkoliv mohou usilovat i o prodloužení této lhůty. A do tří měsíců od podání žaloby musí soud vydat rozhodnutí.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru