Dnes vyšlo 15 článků

Zaměstnanci firmy FullContact dostávají 7 500 dolarů příspěvek na dovolenou

Celý rok odvádíte tvrdou práci, pracujete přesčas a chodíte dokonce na brigády, abyste si v létě mohli dovolit týdenní pobyt u moře? Zaměstnanci denverského startupu FullContact takové starosti rozhodně nemají.  Vedle slušného platu jim ředitel firmy přikazuje jet na dovolenou, kde se nesmí zabývat svou prací, a ještě jim na rekreaci přispěje slušnou částkou. 

bart-lorang-headshot

Bart Lorang sestavil program “placená placená dovolená”.

Bart Lorang je šéf a co-founder společnosti FullContact a v roce 2012 založil speciální program, který nazval „placená placená dovolená“. Nejenže si zaměstnanci firmy nahlásí klasickou placenou dovolenou, ale ještě v rámci unikátního programu dostávají od svého šéfa příspěvek na dovolenou ve výši až 7 500 dolarů. Nejspíše si říkáte, že to musí mít nějaký háček. Ano, má. Pro získání nemalého příspěvku musí splnit tři zásadní podmínky: Nesmí během dovolené používat firemní e-mail, ani firemní mobilní telefon.

  1. Nesmí během dovolené používat firemní e-mail, ani firemní mobilní telefon.
  2. Nesmí pracovat na dovolené.
  3. Musí odjet na dovolenou, jinak příspěvek nedostanou.
6963110426_58cc29cd11_b

Zaměstnanci FullContact musí jet na dovolenou.

Čechům zůstává rozum stát

Hledat podobného zaměstnavatele v České republice by bylo stejně těžké jako hledat jehlu v kupce sena. A proč se vůbec firma rozhodla přispívat svým zaměstnancům na dovolenou? Komunikační ředitel Brad McCarty prozradil kouzlo tohoto ojedinělého programu:

„Velké technologické firmy mají podobnou myšlenku. Štěstí zaměstnance je důležité. Je sice těžké měřit návratnost investice, ale není těžké zpozorovat, co se stane, když se někdo vrátí z „placené placené dovolené“. Lidé září štěstím a jsou nadšení do práce.“ 

Podle Barta Loranga by si měl každý zaměstnanec uvědomit, že není nenahraditelný a že jeho práci zvládne po dobu jeho nepřítomnosti i někdo jiný. Na jednom člověku nemůže ležet hromada povinností a práce, protože by to vedlo k syndromu vyhoření. A to není dobré ani pro zaměstnance, ani pro samotnou firmu.

14490392495_80e40ef44e_k

Na dovolenou dostanou příspěvek až 7 500 dolarů.

„Pokud lidé vědí, že budou delší dobu odpojeni od sítě, budou přemýšlet, jak pomoci budovat firmu,“ podotkl Lorang. „Tím se posílí spolupráce mezi kolegy a vzájemné sdílení informací a znalostí.“

Placená placená dovolená dělá zaměstnance šťastnější a uvolněnější. Tím by se mohla inspirovat většina českých firem.

Zdroj/Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru