Šéf po mě chce angličtinu B1 nebo FCE co to je ?

Šéf po mě chce angličtinu B1 nebo FCE co to je ?

Evropská unie definovala Společný evropský referenční rámec pro jazyky v angličtině  Common  European Framework of Reference for Languages (CEFR).

Stupně znalostí angličtiny (jazyků obecně)

Jazyková znalost je rozdělena stupni A, B, C, které se dělí na podkategorie 1 a 2

A – Začátečník
B – Pokročilý
C – Rodilý mluvčí

Když s jazykem absolutně nemluvíte máte znalost na úrovni A0 neboli umíte h****

Pro dovelenou, aby jste v důsledku neznalosti jazyka neskončili na tamější policejní služebně potřebujete znalost alespoň A2 kdy dokážete reagovat na jednoduché situace (např. nákup, zeptat se na cestu, …)

Zaměstnavatelé vyžadují nejčastěji minimální znalost B1C1,

na což je optimalizována i státní maturita, která je optimalizována pro stupně B1 B2 , kdy rozumíte souvislejší mluvě a kladete otázky na úrovni a nemluvíte rukama nohama, což je ještě akceptovatelné u A2.

C kategorie je již jiná liga, to je hlavně pro tlumočníky a překladatele.

Podrobná specifikace v češtině ve stažitelném archivu ZIP z webu ministerstva školství mládeže a tělovýchovy

Zkoušky z angličtiny

Aby jste přesně věděli na jaké úrovni jste existují mezinárodní certifikáty pro jednotlivé stupně, např. zkoušky pořádající  British council

Pro minimálně bezproblémovou komunikaci na dovolené v anglicky mluvících zemí se našprtejte na KET certifikát (A2).
Pro potřeby výkonu zaměstnání minimálně FCE (B2). Pokud budete mít CAE/CPE tak se Vám bude šéf klanět v kostele, před oltářem a křížem na kterém je přibitý Ježíš Kristus

Kromě toho existují certifikáty pro jednotlivé specifické uživatele anglického jazyka (děti, finančníci, obchodníci, právníci)

 

29 let, invalidní důchodce pro invaliditu 3. stupně, vyučen v oboru Elektrikářem - silnoproud a maturita v oboru Strojírenství. Tak trochu plaváček českého internetu. Přezdívka: Koleso, Plaváček, Michal, Mistr Vodoznak Zájmy: strojírenství, elektrotechnika, plavání žen, venčení pejska Danečka II., tvorba vodoznaků a nakupování Pribináčků. Budoucí potravinový inspektor. Fanoušek stativu a měkké stírací pryže neboli gumy. Žije v Rakovníku a na Živě.cz. Vyskytuje se a píše na Objevit.cz, kde píše jen a pouze v CZ jazyce, i když s pravopisnými a gramatickými chybami, protože je dyslektik! Píše pro Objevit.cz dobrovolně a zcela zdarma bez nároku na jakýkoliv honorář! a děkuje šéfredaktorovi za cennou životní zkušenost a možnost vyzkoušení si práce redaktora internetového e-magazinne (E-zinu). Michal Kolesa - oficiální osobní webová stránka (odkaz na homepage Michal kolesa) ; otevře se v nové záložce/okně

Komentáře

 • Tomáš Jedno

  Začaly mi krvácet oči… Dementní Koleso, co neumí bejknout cizího slova (tím hůře, že ani nezná odborné názvy z dvou technických oborů, které se „vyučil“), píše o úrovních jazykových zkoušek… No … píše… bleje seznam. Pro potěchu oka ještě přizvat „šéfa“ aby mazáka poplácal za tuhle mazaninu po zádek… Krčmáři, poplácej ho prosím traverzou. Dík!

 • ToNejde

  Podívej Koleso! Tobě by už někdo (je jedno, jestli ženská nebo chlap) měl pořádně zmáčknout zbylou kouli, až bys křičel bolestí a slastí zároveň, a neměl čas psát ty tvoje nesmysly!

  • ms

   Já jsem za TP vz. 25!

 • Šéfe udělejte už něco s těmi sprostými komentáři.

  Nemyslím mazat, ale nějaké systémové opatření proto problémovým čtenářům.

  A jako odškodnění za duševní újmu mi kupte knihy:
  http://obchod.portal.cz/kybersikana/
  http://www.albatrosmedia.cz/bezpecnost-deti-na-internetu.html

  a doručte je ve ZLATÉ obálce !

  • Tomáš Jedno

   Sem myslel, že máš rád ten „inteligentní humor“, tak co ti zase vadí?

  • ToSamozřejměNeníPravda

   Šéf s tim nic neudělá, protože se tím bohužel baví…

   • Tomáš Jedno

    Krčmář se tím baví minimálně stejně tak jako Michal, který v rámci své sexuální frustrace potřebuje občas nějaký ten políček, nebo zahřát u srdce vulgární nadávkou… Koneckonců, oba to berou s nadsázkou, -alespoň Krčmi teda říkal.

  • Obálka

   Ve ZLATÉ obálce? A nakopat do zadku bys nechtěl?

 • Mazel

  Michale Koleso, nejsi náhodou pivní mazel? :DDDDD

 • Posudkový lékař

  Pane Kolesa jak je možné, že píšete články do odborného magazínu, když jste práce neschopen?!

 • Tomáš Jedno

  Sem dostal ban na mailovou adresu cojeti@potem.cz? Milé :DDD Ještě, že je má IP adresa dynamičtější, než dynamická!

Nahoru