Dnes vyšlo 15 článků

Seedpod: kombinace pohodlí a pannenské přírody

Seedpod: kombinace pohodlí a pannenské přírody

Pokud jste ve městě pociťováni sociálním distancováním a chcete se znovu spojit s přírodou, může být sen o nomádských letoviscích „seedpod“ skutečností. Díky své struktuře a uklidňujícímu tvaru kokonu nabízí tento projekt cestovatelům možnost komfortního přespání v přírodě.

Stylové ubytování je v dnešní době velmi vyhledáváno. Lidé jsou schopni za extravagantní ubytování zaplatit násobně vyšší částku, protože je to doprovázeno často nezapomenutelným zážitkem. Tento článek je nomádských letoviscích, kam mohou lidé vyrazit na dovolenou a být ubytováni přímo v přírodě. Ne však pod stanem, ale v designovém a velmi komfortním závěsném “lusku”, který připomíná lidské hnízdo zavěšené na stromě.

Snímek obrazovky 2020-06-15 v 9.17.42 Snímek obrazovky 2020-06-15 v 9.17.48Snímek obrazovky 2020-06-15 v 9.18.14

Produkt vytvořila společnost Nomadic Resorts. Seedpod je specifickým typem hotelového pokoje, který vám pomůže splynout s přírodou, ale také se od ní ve správný okamžik, potřeby komfortu, oddělí. Látka, kterou je lusk pokryt, dokáže propustit světlo, vůni a zvuky přírody. Kostru tvoří několik kovových kruhů, které jsou potaženy látkou. “Dveře” jsou ve tvaru kruhu a působí tak velmi pohodlně. Příbytek se pověsí na větev stromů a můžete bydlet. Zavěšení má jak estetickou a extravagantní funkci, tak hosty chrání před hmyzem a zvířaty, kteří se drží při zemi. Umělý kokon je pevný a pohodlný, zároveň je přemístitelný a udržitelný. Nemusí se to na první pohled zdát, ale součástí obydlí je také lednice, větrák, solární panely, osvětlení… Nesmí samozřejmě chybět postel, která se dá ve dne transformovat do podoby stolu a lavice. Společnost myslela také na hygienu, která však není součástí standardní verze. V nabídce bude speciální kokon vybaven sprchou, toaletou a umyvadlem.

 

Zdroj, foto: designboom.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru