Sedmnáctiletá slečna zemřela při focení selfie

Že by za smrt mohlo selfie? Ano, je poněkud absurdní obviňovat fotku ze zavinění smrti. Nicméně posedlost selfie fotkami často sahá až za hranice šílenství. A tak se občas při focení selfie stane nějaká šílenost.

Jen během letošního roku to byl ruský teenager, který spadl z mostu, polský pár, který spadl z útesu, indický chlapec, kterého srazil vlak nebo mexický muž, který se zastřelil. To všechno při focení selfies. A to jsou jen známé případy, které byly medializované. O hromadě podobných vůbec nevíme.

Nejnovějším přírůstkem do tohoto seznamu je Cheska Agas, sedmnáctiletá studentka inženýrství z Filipín. Její spolužák měl minulou neděli narozeninovou oslavu a ona šla ještě s pár přáteli na pláž ve městě Bangui, kde chtěli vyfotit skupinové selfie poblíž tamních slavných větrných turbín.

bangui-windmills

Slavné větrné turbíny v Bangui

Matka Chesky vysvětlila, že ji dcera požádala o svolení jít na spolužákovu párty už před měsícem. Zřejmě to tak pro dospívající slečnu byla důležitá událost. Její máma souhlasila, protože se domnívala, že si Cheska potřebuje odpočinout. Teď si své rozhodnutí vyčítá.

Nesledovala dění kolem sebe

Cheska se totiž tak vášnivě věnovala fotografování, že se nestačila dívat kolem sebe a odnesla ji velká vlna. Utopila se dříve, než jí stačil někdo pomoct. Všichni ostatní přátelé přežili, i když jeden z nich byl převezen do nedaleké nemocnice.

Takže jak to tak vypadá, není to jen o focení selfie. Vážně by bylo nespravedlivé svést to na fotku. Jde o to, že dnešní mladí lidé nejsou zvyklí sledovat dění kolem sebe. Do těch svých chytrých bedýnek koukají neustále a bohužel mají jen dvě oči, které nestíhají sledovat obrazovku a ještě svět okolo. A pak to dopadá přesně takhle…

Zdroj: Yahoo Philippines,  fotografie: Flickr - John Ryan Cordova

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru